Sisukord
Intervjuu
Postimees
29.11.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Kvoot läheb esimest korda lõhki (20) Esikülg 29. november RKAS ei näe Patarei müümisele alternatiivi Ratas lubab, et peaministritundi Tallinna TVs ei tule (4) Keskerakond peab Repinskit endiselt ministriks sobivaks Majandus Kasv eeldab muutusi institutsioonides Energia talvepakett kummutab arusaama säästust (9) Paberite järgi on Konju kitsejuust Eesti päritolu Vene majandustark: tõsised probleemid algavad naftahinnaga allpool 40 dollarit (4) Välismaa Pikaldane thatcherist astus varjust välja Ungari ajakirjanikku karistati migrandiks maskeerumise eest PILTUUDIS: Madame Tussaud' muuseum näitab Istanbulis Atatürki Välismaa lühid Valgus, vesi ja toasoe on miljonitele Hispaanias luksus (1) Valls võib segada sotside kaarte (1) Saksa välisluure tähistas juubelit (1) Arvamus David Vseviov: kuidas seljatada populismi? (11) Gert Jostov: kõigepealt tuleb teha teed, et raha Eestisse pääseks (5) Margus Mihkels: automaks. Mõtleme veel (19) Postimees 1932. aastal: vabadussõjalased kinniste uste taga Juhtkiri: turg nõuab töökäsi (6) Taivo Ruus: EASi teenused tuleb avada konkurentsile (3) Kultuur ABBA muusikal, kus möllavad «Absolutely fabulousi» mutid (1) Kas teater võiks olla plaan B? Sport Räpane taktika võib tuua Hamiltonile karmi karistuse WADA raport: dopingutarvitamine aina kasvab Viis teemanti süsteemses lihvimises Venemaa metallilinna superstaaride dessant Tallinna Raskema graafiku kiuste edasipääsujahile Tallinn RKAS ei näe Patarei müümisele alternatiivi Tarbija Arstid ja patsiendid võtsid asja käsile: valmimas on esimene digivisiite võimaldav rakendus Tartu Prügisõda ähvardab Tartus jäätmeveo hinda tõsta Tartu Skate-halli kohale kerkis suur küsimärk (1) Väljavõte ulatuslikust õnnelikust ajatükist Ametnikud: koolide probleemid pole kaasava hariduse tagajärg (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ametnikud: koolide probleemid pole kaasava hariduse tagajärg

6 min lugemist
Haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrguosakonna peaekspert Jürgen Rakaselg ja üldharidusosakonna nõunik Tiina Kivirand. FOTO: Sille Annuk

Tartu Postimehes ilmus läinud neljapäeval intervjuu Tartu Hansa kooli juhtidega, kes tunnistasid, et keeruliste õpilastega toimetulek on jäänud ainuüksi kooli kanda, õpetajad töötavad kurnatuse ja abituse piiril ning tekkinud olukorda saab lahendada vaid riiklikul tasandil. 

Sel teemal vestlesid ajalehega haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrguosakonna peaekspert Jürgen Rakaselg ja üldharidusosakonna nõunik Tiina Kivirand.

Tellijale Tellijale

Meie kohtumise ajendiks on Tartu Postimehes neljapäeval ilmunud intervjuu Hansa kooli juhtidega. Mis mõtteid see intervjuu teis tekitas?

Jürgen Rakaselg: Ühest küljest oli seal appikarjet, näha oli, et need konkreetsed juhtumid, millest nemad seal rääkisid, olidki väga keerulised. Teisest küljest oli näha, et nad on väga palju pingutanud ja vaeva näinud. Aga eks seal oli ka ebakohti, millega ma päris nõus ei ole.

Näiteks?

Rakaselg: Seal oli lõik, mis viitas sellele, et üks laps ootab kellegi otsust ja selle tõttu kannatab juba teist aastat. See on ilmselge nonsenss. Mitte ühtegi otsust ei pea keegi ootama. Kui laps vajab teistsugust õppekorraldust, siis tuleb viivitamata tegutseda.

Kui pole nõustamiskomisjoni otsust, ei saa kool lisapersonali tarvis raha.

Rakaselg: Niikaua, kuni seda otsust tehakse, saab õpet juba rakendada.

28.11.2016 30.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto