Sisukord
Arvamus
Postimees
30.11.2016
Eesti Mälumäng Eesti lühiuudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Noored turnisid Tartus kivisillutise kohal Tagaots Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid (4) Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale Mesijutuga naistekütt osutus HI-viiruse levitajaks (3) Riigikohus hakkab uuesti menetlema kahe mõrvari kaasusi Majandus OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida (1) Tallinna börs kerkis rekordtasemele Kalaliidu liikmed on Rimi ja Prismaga sarnases segaduses, ootavad juhilt selgitusi Välismaa Brasiilia jalgpallimeeskonna muinasjutt sai traagilise lõpu 72 traagilist päeva Tšiili Andides Välismaa lühiuudised 30.11.2016 Orjoli kuberner: võrreldes Richard Kolmandaga oli Ivan Julm vagur laps! Ivan Julma ja Stalini kujud näitavad «Vene teed» (12) UKIPi uus juht kavatseb Tööpartei välja vahetada Arvamus Teet Roosaar: ees on õudsed ajad (1) Vastukaja: Türgist ja Järvast Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija? (5) Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti... (1) Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse Juhtkiri: Keskerakonna põrgutee (4) Kultuur Kolm karu, kuldkiharake ja saepuru Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1) Sport Spordi lühiuudised Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse (2) El Clasico valmistab sel aastal brittidele tuska Eesti tulevikulootus ostetakse prantslastelt välja ning uks Kalevisse on avatud Sõudjad said sõrmused sõrme NBA pole enam võlusõna. Isegi Eestis Tallinn Linnajuhid distantseeruvad Vesterbacka superplaanist Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima Tarbija Spetsialistide õpetused kontorirotile: kuidas nutikael sirgeks ajada ja tööl luid piinamata istuda Tartu Tartu seljatas riigi erikoolide raha asjas Spaahotell meelitab luksusega (1) Teoorias tolerant, praktikas veel sallimatu Keeruline vähilõikus võib nüüd patsiendile tunduda kui käkitegu Tartu säästlikuks valgustamiseks kulub veel palju aastaid Piibe maanteel muutuvad vasakpöörded ohutumaks (1) Tamme gümnaasium tegi tähtsa praktikumi esimest korda oma koolis Kunagi juhatasid tõrvikukandjad jõukamaid tartlasi üle künklike ja mudaste uulitsate Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse

1 min lugemist
Aids ei vali, valid sina. FOTO: Raigo Pajula

32-aastane Toomas (nimi muudetud) on kinnitus lausele voldikust «AIDS ja Sina»: kellegi väljanägemise järgi ei saa otsustada, on ta nakatunud või mitte. Toomas kannab kampsunit ja viigipükse, tema heledad juuksed on kammitud piirde järgi paremale. Rähmas silmad, poolteisepäevane habe ja lillakasvalkjad käed.

«Minu probleem on nohu, juba mitu aastat. Mida hullem ilm, seda vesisem on minu nina. Muidu pole häda midagi,» ütleb ta nina nuusates.

Kuid mitte nohu pole tema probleem. 1995. aasta kevadel sai ta Tallinnas Magasini tänava AIDSi anonüümses kabinetis, et ta kannab HI-viirust. 1980. aastate lõpust oli ta igal aastal AIDSitesti teinud.

Toomas kuulub AIDSi riskigruppi, teda nakatas HI-viirusega mõni mees. Toomas on homoseksuaal.

«Ma siiski arvan, et nakkus on pärit Eestist. Umbes aasta enne testi käisin Saksamaal, see võib ka sealt pärit olla,» ütleb ta.

Ühes Eesti väikelinnas arvutikujundajana töötanud Toomas on nüüdseks kolinud Tallinna. «Kui ma teada sain, vahetasin kuu aja pärast töökohta. See oli väike koht. Hirm oli, et see tuleb välja.»

Paari Toomase sekspartnerit kontrolliti pärast seda, kui tema nakatumisele oli kinnitus saadud. «Ma tean, neil on kõik korras. Väikelinnas, seal oli ainult üks inimene. Juhututtav...»

Viimase poolteise aasta joosul ütleb ta end seksuaalelust tagasi tõmbunud. «Peaaegu tsölibaat. Kui, siis ainult kondoomiga.»

30.11.1996

Seotud lood
29.11.2016 01.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto