Sisukord
Arvamus
Postimees
30.11.2016
Eesti Mälumäng Eesti lühiuudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Noored turnisid Tartus kivisillutise kohal Tagaots Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid (4) Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale Mesijutuga naistekütt osutus HI-viiruse levitajaks (3) Riigikohus hakkab uuesti menetlema kahe mõrvari kaasusi Majandus OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida (1) Tallinna börs kerkis rekordtasemele Kalaliidu liikmed on Rimi ja Prismaga sarnases segaduses, ootavad juhilt selgitusi Välismaa Brasiilia jalgpallimeeskonna muinasjutt sai traagilise lõpu 72 traagilist päeva Tšiili Andides Välismaa lühiuudised 30.11.2016 Orjoli kuberner: võrreldes Richard Kolmandaga oli Ivan Julm vagur laps! Ivan Julma ja Stalini kujud näitavad «Vene teed» (12) UKIPi uus juht kavatseb Tööpartei välja vahetada Arvamus Teet Roosaar: ees on õudsed ajad (1) Vastukaja: Türgist ja Järvast Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija? (5) Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti... (1) Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse Juhtkiri: Keskerakonna põrgutee (4) Kultuur Kolm karu, kuldkiharake ja saepuru Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1) Sport Spordi lühiuudised Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse (2) El Clasico valmistab sel aastal brittidele tuska Eesti tulevikulootus ostetakse prantslastelt välja ning uks Kalevisse on avatud Sõudjad said sõrmused sõrme NBA pole enam võlusõna. Isegi Eestis Tallinn Linnajuhid distantseeruvad Vesterbacka superplaanist Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima Tarbija Spetsialistide õpetused kontorirotile: kuidas nutikael sirgeks ajada ja tööl luid piinamata istuda Tartu Tartu seljatas riigi erikoolide raha asjas Spaahotell meelitab luksusega (1) Teoorias tolerant, praktikas veel sallimatu Keeruline vähilõikus võib nüüd patsiendile tunduda kui käkitegu Tartu säästlikuks valgustamiseks kulub veel palju aastaid Piibe maanteel muutuvad vasakpöörded ohutumaks (1) Tamme gümnaasium tegi tähtsa praktikumi esimest korda oma koolis Kunagi juhatasid tõrvikukandjad jõukamaid tartlasi üle künklike ja mudaste uulitsate Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija?

3 min lugemist
Kaire Uusen FOTO: Erakogu

Niisiis, sel nädalal selgus parim Eesti selgeltnägija. Pime usk sellisesse asja peaks olema küll miski, mille pärast, meil, eestlastel, võiks häbi olla, kirjutab kolumnist Kaire Uusen.

Tellijale Tellijale

Iga kord, kui loen sõna «selgeltnägija», tuleb mulle meelde üks Lõuna-Eesti vanahärra, kellele oli eri aegadel koguni mitu ennustajat öelnud, et ta sureb viiekümneselt. Mees elas aastaid hirmu all ning ütles juubeli eel, et varsti on lõpp, kuid kõigele vaatamata lahkus meie seast alles viis-kuus aastat tagasi, üheksakümne aasta vanusena.

Pärast talle antud «tähtaja» ületamist ei uskunud ta enam kunagi ennustajaid, vaid vandus nad maapõhja. Kunagine kolleeg rääkis ühest perekonnast, kes otsis taga laia maailma läinud sugulast ja sai samuti selgeltnägijalt teada, et elavate kirjas teda enam pole. Sugulased leppisid kurva tõega – ja vist räägiti ennustaja vahendusel isegi kadunukese hingega, kuniks rändur terve ja priskena kodumaale naasis nagu Joosep Toots Venemaalt.

Kui petjaks peame inimest juba esimese petmise järel ning napsivennaks vähemalt paari purjutamist nähes, siis selgeltnägijad kannavad oma tiitlit pidevatele möödapanekutele vaatamata edasi nagu aumehed.

29.11.2016 01.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto