Sisukord
Arvamus
Postimees
30.11.2016
Eesti Mälumäng Eesti lühiuudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Noored turnisid Tartus kivisillutise kohal Tagaots Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid (4) Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale Mesijutuga naistekütt osutus HI-viiruse levitajaks (3) Riigikohus hakkab uuesti menetlema kahe mõrvari kaasusi Majandus OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida (1) Tallinna börs kerkis rekordtasemele Kalaliidu liikmed on Rimi ja Prismaga sarnases segaduses, ootavad juhilt selgitusi Välismaa Brasiilia jalgpallimeeskonna muinasjutt sai traagilise lõpu 72 traagilist päeva Tšiili Andides Välismaa lühiuudised 30.11.2016 Orjoli kuberner: võrreldes Richard Kolmandaga oli Ivan Julm vagur laps! Ivan Julma ja Stalini kujud näitavad «Vene teed» (12) UKIPi uus juht kavatseb Tööpartei välja vahetada Arvamus Teet Roosaar: ees on õudsed ajad (1) Vastukaja: Türgist ja Järvast Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija? (5) Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti... (1) Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse Juhtkiri: Keskerakonna põrgutee (4) Kultuur Kolm karu, kuldkiharake ja saepuru Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1) Sport Spordi lühiuudised Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse (2) El Clasico valmistab sel aastal brittidele tuska Eesti tulevikulootus ostetakse prantslastelt välja ning uks Kalevisse on avatud Sõudjad said sõrmused sõrme NBA pole enam võlusõna. Isegi Eestis Tallinn Linnajuhid distantseeruvad Vesterbacka superplaanist Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima Tarbija Spetsialistide õpetused kontorirotile: kuidas nutikael sirgeks ajada ja tööl luid piinamata istuda Tartu Tartu seljatas riigi erikoolide raha asjas Spaahotell meelitab luksusega (1) Teoorias tolerant, praktikas veel sallimatu Keeruline vähilõikus võib nüüd patsiendile tunduda kui käkitegu Tartu säästlikuks valgustamiseks kulub veel palju aastaid Piibe maanteel muutuvad vasakpöörded ohutumaks (1) Tamme gümnaasium tegi tähtsa praktikumi esimest korda oma koolis Kunagi juhatasid tõrvikukandjad jõukamaid tartlasi üle künklike ja mudaste uulitsate Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti...

3 min lugemist
Kätlin Konstabel FOTO: Erakogu

Jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti. Mingid noored, justkui ootuspäraselt Ida-Virumaalt, on tulnud pealinna, hulguvad ringi, röövivad ja peksavad inimesi väga käidavates kohtades («Jõhker peksjate kamp pääses kergelt», PM 28.11). Kaasa löövad teised noored, keegi ei küsi küsimusi, koledale teole innustab adrenaliinilaks, ohvrid ei julge teatada. Kohtuotsus, mis näib kummaliselt leebe.

Tellijale Tellijale

Üks tavaline krimiuudis paljude seas tekkivat jõulumeeleolu rikkumas. Mõni väldib meelega sellist infot, teine loeb ja pahandab päris- ja virtuaalmaailmas, et küll maailm on jälle hukas ja miks keegi midagi ette ei võta. Endal võibolla sisimas mõnus tunne, sest iga selline pahandamine on lihtne võimalus end veenda, et mina ise olen õige ja hea.

Sellistest lugudest rääkimine aitab neid aga edaspidi ära hoida ainult ühel juhul: kui me loobume õlgu kehitavast või ülalt alla vaatavast positsioonist ja peame meeles, et tegelikult on need jõhkrad lood alati lood meist endist.

Mitte et me kõik oleksime olnud peksmise, röövi, tapmise või vägistamise pärast kohtu all või sattunud joobnuna ründe ohvriks ja siis mõelnud, et milleks ikka politseisse pöörduda või sõbralegi mainida. Kartes kuulda, et sellises seisus inimesi rünnataksegi, selline elu ongi.

Aga me kõik oleme kohanud inimesi, kelle puhul oleme kasvõi hetkeks mõelnud, et võibolla on nendega midagi viltu – ja oleme siis edasi kõndinud, otseses või kaudses mõttes. Tööl, kodus, tänaval, internetiavarustes. Oleme olnud olukordades, kus teame, et kellelegi tehakse liiga ja vaikinud, tihti mugav-abitult end veendes, et mis mina ikka teha saan. Ja võibolla ta ise ikka kuidagi teenis selle ära, igal lool on mitu osalist, parem on mitte uisapäisa pooli valida.

29.11.2016 01.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto