Sisukord
Arvamus
Postimees
30.11.2016
Eesti Mälumäng Eesti lühiuudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Noored turnisid Tartus kivisillutise kohal Tagaots Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid (4) Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale Mesijutuga naistekütt osutus HI-viiruse levitajaks (3) Riigikohus hakkab uuesti menetlema kahe mõrvari kaasusi Majandus OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida (1) Tallinna börs kerkis rekordtasemele Kalaliidu liikmed on Rimi ja Prismaga sarnases segaduses, ootavad juhilt selgitusi Välismaa Brasiilia jalgpallimeeskonna muinasjutt sai traagilise lõpu 72 traagilist päeva Tšiili Andides Välismaa lühiuudised 30.11.2016 Orjoli kuberner: võrreldes Richard Kolmandaga oli Ivan Julm vagur laps! Ivan Julma ja Stalini kujud näitavad «Vene teed» (12) UKIPi uus juht kavatseb Tööpartei välja vahetada Arvamus Teet Roosaar: ees on õudsed ajad (1) Vastukaja: Türgist ja Järvast Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija? (5) Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti... (1) Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse Juhtkiri: Keskerakonna põrgutee (4) Kultuur Kolm karu, kuldkiharake ja saepuru Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1) Sport Spordi lühiuudised Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse (2) El Clasico valmistab sel aastal brittidele tuska Eesti tulevikulootus ostetakse prantslastelt välja ning uks Kalevisse on avatud Sõudjad said sõrmused sõrme NBA pole enam võlusõna. Isegi Eestis Tallinn Linnajuhid distantseeruvad Vesterbacka superplaanist Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima Tarbija Spetsialistide õpetused kontorirotile: kuidas nutikael sirgeks ajada ja tööl luid piinamata istuda Tartu Tartu seljatas riigi erikoolide raha asjas Spaahotell meelitab luksusega (1) Teoorias tolerant, praktikas veel sallimatu Keeruline vähilõikus võib nüüd patsiendile tunduda kui käkitegu Tartu säästlikuks valgustamiseks kulub veel palju aastaid Piibe maanteel muutuvad vasakpöörded ohutumaks (1) Tamme gümnaasium tegi tähtsa praktikumi esimest korda oma koolis Kunagi juhatasid tõrvikukandjad jõukamaid tartlasi üle künklike ja mudaste uulitsate Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastukaja: Türgist ja Järvast

2 min lugemist

Türgi oli ja on osa läänest

Viidates 22. novembri Postimehe juhtkirjale «See meeletu Erdoğan» ja Evelyn Kaldoja artiklile «NATOs teeninud türklased paluvad liilastelt varjupaika», lubage mul meenutada, et Türgi oli ja on osa läänest – selle üle, kas Türgist saab ka osa Euroopa Liidust, alles otsustatakse.

Tellijale Tellijale

Nii juhtkirjas kui ka artiklis on juttu NATO riikides varjupaika palunud Türgi teenistujatest ning väidetakse, et see põhjustab probleeme Türgi ja tema liitlaste vahel. Ma ei usu, et Türgi liitlased annaksid peavarju inimestele, keda kahtlustatakse seotuses riigipöördekatsega, mille eesmärk oli jõuga kukutada põhiseaduslik kord ja demokraatlikult valitud valitsus. Igal juhul on tegu kahepoolse küsimusega Türgi ja asjaomase riigi vahel, nagu sedastas ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg, mitte õigusliku küsimusega, mille üks pool on NATO kui allianss.

Tahaksin teile veel meelde tuletada, et meie saatkond on alati valmis jagama infot ning esitama fakte ja arve Türgi kohta. Usun, et see oleks kindlam valik kui teistes välismaistes ajalehtedes avaldatud uudistele toetumine, nagu juhtus Evelyn Kaldoja loo puhul.

29.11.2016 01.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto