Sisukord
Tallinn
Postimees
30.11.2016
Eesti Mälumäng Eesti lühiuudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Noored turnisid Tartus kivisillutise kohal Tagaots Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid (4) Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale Mesijutuga naistekütt osutus HI-viiruse levitajaks (3) Riigikohus hakkab uuesti menetlema kahe mõrvari kaasusi Majandus OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida (1) Tallinna börs kerkis rekordtasemele Kalaliidu liikmed on Rimi ja Prismaga sarnases segaduses, ootavad juhilt selgitusi Välismaa Brasiilia jalgpallimeeskonna muinasjutt sai traagilise lõpu 72 traagilist päeva Tšiili Andides Välismaa lühiuudised 30.11.2016 Orjoli kuberner: võrreldes Richard Kolmandaga oli Ivan Julm vagur laps! Ivan Julma ja Stalini kujud näitavad «Vene teed» (12) UKIPi uus juht kavatseb Tööpartei välja vahetada Arvamus Teet Roosaar: ees on õudsed ajad (1) Vastukaja: Türgist ja Järvast Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija? (5) Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti... (1) Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse Juhtkiri: Keskerakonna põrgutee (4) Kultuur Kolm karu, kuldkiharake ja saepuru Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1) Sport Spordi lühiuudised Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse (2) El Clasico valmistab sel aastal brittidele tuska Eesti tulevikulootus ostetakse prantslastelt välja ning uks Kalevisse on avatud Sõudjad said sõrmused sõrme NBA pole enam võlusõna. Isegi Eestis Tallinn Linnajuhid distantseeruvad Vesterbacka superplaanist Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima Tarbija Spetsialistide õpetused kontorirotile: kuidas nutikael sirgeks ajada ja tööl luid piinamata istuda Tartu Tartu seljatas riigi erikoolide raha asjas Spaahotell meelitab luksusega (1) Teoorias tolerant, praktikas veel sallimatu Keeruline vähilõikus võib nüüd patsiendile tunduda kui käkitegu Tartu säästlikuks valgustamiseks kulub veel palju aastaid Piibe maanteel muutuvad vasakpöörded ohutumaks (1) Tamme gümnaasium tegi tähtsa praktikumi esimest korda oma koolis Kunagi juhatasid tõrvikukandjad jõukamaid tartlasi üle künklike ja mudaste uulitsate Meelelahutus Koomiks Sudoku

Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima

1 min lugemist
Tallinna Kihnu lasteaed. FOTO: Jaanus Lensment

Salmonelloosipuhangu tõttu suleti sel nädalal kolmeks päevaks Tallinna Kihnu lasteaed, mis on raskendanud lapsevanemate elu – nad peavad nuputama alternatiive, kuhu oma järglased selleks ajaks jätta.

Tallinna haridusameti hariduskorralduse osakonna vanemspetsialisti Anne Targemi sõnul oli eilse seisuga ameti poole pöördunud ja asenduskohta teises lasteaias küsinud üks Lasnamäe linnaosas asuva Kihnu lasteaia lapsevanem ja talle pakuti asenduskohta samasse linnaossa Mahtra lasteaeda.

«Lapsevanem sai eile (esmaspäeval – toim) tõendi selle kohta, et lapse salmonelloosi analüüs oli negatiivne ja laps terve, mistõttu on võimalik teda teises lasteaias vastu võtta. Rohkem lapsevanemaid ei ole asenduskoha saamiseks haridusameti poole pöördunud,» rääkis ta.

Lasnamäe linnaosa lasteasutusi kureeriva Targemi kinnitusel on Kihnu lasteaed pärast desinfektsiooni 1. detsembril ehk juba homme taas valmis lapsi vastu võtma, võimaliku nakkuse leviku ennetamiseks toimub see arstitõendi alusel.

Ehkki lasteaia ajutine kinnipanek oli lapsevanematele kahtlemata ebamugav, ei reguleeri seadus sellist olukorda otseselt, ütles tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Anni Raigna.

«Kuigi tööandjal on erakorralistes olukordades, mis ei tulene töötaja isikust, kohustus anda töötajale mõistlikus ulatuses vaba aega, ei pruugi kolm vaba päeva olla mõistlik ja üksteise huve arvestav. Seetõttu peavad pooled kokku leppima, kas ja kuidas neid kolme päeva käsitletakse,» soovitas ta.

Üks võimalus on Raigna sõnul kokku leppida, et töötaja kasutab neil kolmel päeval tasustatud või tasustamata lapsepuhkust, mida seadus võimaldab lapsevanemal võtta. Kuigi seadus eeldab, et puhkuse kasutamisest tuleks tööandjale 14 kalendripäeva ette teatada, võivad osapooled jätta etteteatamisaja kokkuleppel kohaldamata.

«Kuna seadus otsest vastust ei anna, peavad pooled lähtuma olukorra lahendamisel üldistest töösuhtes kehtivatest põhimõtetest ehk mõistlikkusest, heausksest käitumisest ja üksteise huvidega arvestamisest,» lisas tööinspektsiooni esindaja.

Seotud lood
29.11.2016 01.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto