Sisukord
Majandus
Postimees
30.11.2016
Eesti Mälumäng Eesti lühiuudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Noored turnisid Tartus kivisillutise kohal Tagaots Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid (4) Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale Mesijutuga naistekütt osutus HI-viiruse levitajaks (3) Riigikohus hakkab uuesti menetlema kahe mõrvari kaasusi Majandus OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida (1) Tallinna börs kerkis rekordtasemele Kalaliidu liikmed on Rimi ja Prismaga sarnases segaduses, ootavad juhilt selgitusi Välismaa Brasiilia jalgpallimeeskonna muinasjutt sai traagilise lõpu 72 traagilist päeva Tšiili Andides Välismaa lühiuudised 30.11.2016 Orjoli kuberner: võrreldes Richard Kolmandaga oli Ivan Julm vagur laps! Ivan Julma ja Stalini kujud näitavad «Vene teed» (12) UKIPi uus juht kavatseb Tööpartei välja vahetada Arvamus Teet Roosaar: ees on õudsed ajad (1) Vastukaja: Türgist ja Järvast Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija? (5) Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti... (1) Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse Juhtkiri: Keskerakonna põrgutee (4) Kultuur Kolm karu, kuldkiharake ja saepuru Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1) Sport Spordi lühiuudised Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse (2) El Clasico valmistab sel aastal brittidele tuska Eesti tulevikulootus ostetakse prantslastelt välja ning uks Kalevisse on avatud Sõudjad said sõrmused sõrme NBA pole enam võlusõna. Isegi Eestis Tallinn Linnajuhid distantseeruvad Vesterbacka superplaanist Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima Tarbija Spetsialistide õpetused kontorirotile: kuidas nutikael sirgeks ajada ja tööl luid piinamata istuda Tartu Tartu seljatas riigi erikoolide raha asjas Spaahotell meelitab luksusega (1) Teoorias tolerant, praktikas veel sallimatu Keeruline vähilõikus võib nüüd patsiendile tunduda kui käkitegu Tartu säästlikuks valgustamiseks kulub veel palju aastaid Piibe maanteel muutuvad vasakpöörded ohutumaks (1) Tamme gümnaasium tegi tähtsa praktikumi esimest korda oma koolis Kunagi juhatasid tõrvikukandjad jõukamaid tartlasi üle künklike ja mudaste uulitsate Meelelahutus Koomiks Sudoku

OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida

3 min lugemist
FOTO: graafika: Silver Alt

Täna kohtuvad Viinis Naftat Eksportivate Riikide (OPEC) naftaministrid, et leppida lõpuks kokku, kui palju peaksid organisatsiooni liikmesriigid tootmist vähendama, et musta kulla hind tõuseks püsivalt üle 50 dollari barreli eest. Juhul kui kartell kärbetes või vähemalt praeguse tootmismahu säilitamises kokku leppida ei suuda, langeb barreli hind ilmselt taas 35 dollarile.

Tellijale Tellijale

Täna peaks kohtutama üksnes kaks kuud tagasi kokku lepitu üksikasjade täpsustamiseks. Septembri lõpus toimus Alžeerias kõrgetasemeline energeetikafoorum ning selle kõrval jõudsid naftakartelli liikmesriikide ministrid kokkuleppele piirata naftatootmist 32,5–33,0 barreliga ööpäevas. Vahepealse kahe kuu jooksul on aga hulk vett merre voolanud ja tootjad tootmismahtu suurendanud. Septembris arvestati, et eesmärgi saavutamiseks peaks OPEC vähendama tootmist 700 000 barreli võrra, nüüd peaks tootmata jätma miljon barrelit ööpäevas.

Saudi Araabia on teinud kartellikaaslastele pakkumise: nad vähendavad tootmist poole miljoni barreli võrra tööpäevas, aga ainult tingimusel, et Iraan külmutab tootmise praegusel tasemel ja Iraak sootuks vähendab tootmist. Iraan aga sooviks suurendada tootmismahtu sanktsioonide-eelsele tasemele, neljale miljonile barrelile ööpäevas, Iraak oleks nõus mahu külmutama, kuid mitte vähendama.

29.11.2016 01.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto