Sisukord
Eesti
Tänane leht
30.11.2016
Eesti Mälumäng Eesti lühiuudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Noored turnisid Tartus kivisillutise kohal Tagaots Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid (4) Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale Mesijutuga naistekütt osutus HI-viiruse levitajaks (3) Riigikohus hakkab uuesti menetlema kahe mõrvari kaasusi Majandus OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida (1) Tallinna börs kerkis rekordtasemele Kalaliidu liikmed on Rimi ja Prismaga sarnases segaduses, ootavad juhilt selgitusi Välismaa Brasiilia jalgpallimeeskonna muinasjutt sai traagilise lõpu 72 traagilist päeva Tšiili Andides Välismaa lühiuudised 30.11.2016 Orjoli kuberner: võrreldes Richard Kolmandaga oli Ivan Julm vagur laps! Ivan Julma ja Stalini kujud näitavad «Vene teed» (12) UKIPi uus juht kavatseb Tööpartei välja vahetada Arvamus Teet Roosaar: ees on õudsed ajad (1) Vastukaja: Türgist ja Järvast Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija? (5) Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti... (1) Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse Juhtkiri: Keskerakonna põrgutee (4) Kultuur Kolm karu, kuldkiharake ja saepuru Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1) Sport Spordi lühiuudised Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse (2) El Clasico valmistab sel aastal brittidele tuska Eesti tulevikulootus ostetakse prantslastelt välja ning uks Kalevisse on avatud Sõudjad said sõrmused sõrme NBA pole enam võlusõna. Isegi Eestis Tallinn Linnajuhid distantseeruvad Vesterbacka superplaanist Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima Tarbija Spetsialistide õpetused kontorirotile: kuidas nutikael sirgeks ajada ja tööl luid piinamata istuda Tartu Tartu seljatas riigi erikoolide raha asjas Spaahotell meelitab luksusega (1) Teoorias tolerant, praktikas veel sallimatu Keeruline vähilõikus võib nüüd patsiendile tunduda kui käkitegu Tartu säästlikuks valgustamiseks kulub veel palju aastaid Piibe maanteel muutuvad vasakpöörded ohutumaks (1) Tamme gümnaasium tegi tähtsa praktikumi esimest korda oma koolis Kunagi juhatasid tõrvikukandjad jõukamaid tartlasi üle künklike ja mudaste uulitsate Meelelahutus Koomiks Sudoku

Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale

2 min lugemist
Edgar Savisaar. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Eile riigiprokuratuurilt süüdistuse saanud ametist tagandatud Tallinna linnapea ja endise Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääsi sõnul kavatseb ta kohtus taotleda n-ö Šveitsi episoodi menetluse lõpetamist.

«Selle osas palume kohtul menetlus lõpetada ja mitte sisuliselt tegeleda. Selle asja algusest on möödas pea kuus aastat ja see ei ole mõistlik aeg ükskõik millise asja uurimiseks kohtueelses menetluses,» lausus Nääs.

Kuna Savisaare tervislik seisund on viimastel aastatel olnud komplitseeritud, siis on inimesed mehe lähiringkonnast avaldanud seisukohti, et tema üle pole võimalik kohut pidada.

Vandeadvokaat Nääs selles osas kaarte veel avada ei soovinud, ent jättis ukse lahti. «Kuna mul vastav erialaharidus puudub, siis ma ei oska hinnanguid anda ja ma ei tahaks selles küsimus ennustada. Üldinimlikult võib aru saada, et see võib põhjustada teatavaid rütmimuudatusi selles kriminaalmenetluses,» lausus ta.

Prokuratuur esitas eile kriminaalasjas süüdistuse Tallinna linnavolikogu esimehele Kalev Kallole ning viiele ettevõtjale, kelleks Postimehe andmetel on Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder, Vello Kunman ja Villu Reiljan.

Prokuratuuri kinnitusel esitati süüdistus ka endisele Tallinna linnavalitsuse nõunikule, kelleks Postimehele teadaolevalt on Priit Kutser. Viimane on olnud tööl nii abilinnapea Taavi Aasa nõunikuna kui ka Põhja-Tallinna linnaosavanema asetäitjana.

Üllatuslikult loobus prokuratuur süüdistuse esitamisest reklaamiärimees Paavo Pettaile, sest viimane tegi kriminaalmenetluse käigus uurimisasutusega koostööd. «Saan kinnitada, et tema suhtes on kriminaalmenetlus sellel alusel lõpetatud, et ta on kaasabi osutanud,» lausus riigi peaprokurör Lavly Perling eile ETV «Ringvaates». See tähendab, et aastaid Keskerakonna kampaaniameistriks olnud Savisaare usaldusisik otsustas rääkida n-ö kõik hingelt ära.

Savisaare advokaat lubas eile ka süüdistuse esitamise kiirusest tulenevalt esitada kohtule uuesti taotlus riigiprokurör Steven-Hristo Evestuse taandamiseks.

«Tähelepanuväärne on ka ilmselt asjaolu, et vahetult enne süüdistuse esitamist saatis riigiprokuratuur kaitsjatele üle 300 lehekülje täiendavaid tõendeid. Kahetsusväärselt ei jätnud riigiprokuratuur aga kaitsjatele võimalust nende tõendite osas taotlusi või seisukohti esitada, vaid saatis asja enne seda menetlusõigust rikkudes kohtusse,» sõnas Nääs ning täpsustas, et materjalide ja süüdistuse saatmise vahele jäid loetud tunnid.

«See näitab prokuratuuri suhtumist kaitseõiguse teostamisse selles konkreetses asjas ja annab täiendava aluse prokuröri taandamise taotluse kordamiseks kohtumenetluses,» lisas ta.

Kogutud tõendite alusel on Savisaarele esitatud süüdistus korduvas suures ulatuses altkäemaksuga nõustumises ja vastuvõtmises, suures ulatuses toime pandud rahapesus, suures ulatuses ja korduvalt toime pandud omastamises ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.

Seotud lood
29.11.2016 01.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto