L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid

Nils Niitra
Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Lüganuse pole nõus loobuma 775 aasta vanusest nimest 70 aastat vana Kiviõli nime kasuks. Meil on vähemalt kirik, ütleb Lüganuse vallavanem Viktor Rauam.
Lüganuse pole nõus loobuma 775 aasta vanusest nimest 70 aastat vana Kiviõli nime kasuks. Meil on vähemalt kirik, ütleb Lüganuse vallavanem Viktor Rauam. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Vaidlus tulevase ühendvalla nime üle võib päädida lausa läbirääkimiste nurjumisega. Nii juhtus äsja Ida-Virumaal, kus 13. sajandisse ulatuva nimega Lüganuse vald polnud nõus muutuma nime poolest vaid 70-aastaseks Kiviõliks.

Eestisse võib tekkida koguni Narva-Jõesuu linn, mis pärast ühinemist Vaivara vallaga ümbritseb Narva linna. Maakera sees on siis veel suurem maakera ja Narvast saab suurem linn palju väiksema linna sees. Teisedki kokkulepped on idapiiri ääres muljet avaldavad: vapp võetakse Vaivara vallalt, lipp aga Narva-Jõesuult.

Järvamaal on aga tekkimas kolm valda, neist ühe nimeks võib saada Järva vald. Topelt ei kärise ja miks ei võiks Jaan olla Järva vallast Järvamaalt.

Tagasi üles