Sisukord
Eesti
Tänane leht
30.11.2016
Eesti Mälumäng Eesti lühiuudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Noored turnisid Tartus kivisillutise kohal Tagaots Savisaare kaitsja mängib mõistlikule menetlusajale Ühinevad vallad mõtlevad välja pööraseid kohanimesid (4) Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale Mesijutuga naistekütt osutus HI-viiruse levitajaks (3) Riigikohus hakkab uuesti menetlema kahe mõrvari kaasusi Majandus OPEC üritab nafta hinda tõusma sundida (1) Tallinna börs kerkis rekordtasemele Kalaliidu liikmed on Rimi ja Prismaga sarnases segaduses, ootavad juhilt selgitusi Välismaa Brasiilia jalgpallimeeskonna muinasjutt sai traagilise lõpu 72 traagilist päeva Tšiili Andides Välismaa lühiuudised 30.11.2016 Orjoli kuberner: võrreldes Richard Kolmandaga oli Ivan Julm vagur laps! Ivan Julma ja Stalini kujud näitavad «Vene teed» (12) UKIPi uus juht kavatseb Tööpartei välja vahetada Arvamus Teet Roosaar: ees on õudsed ajad (1) Vastukaja: Türgist ja Järvast Kaire Uusen: kes on tegelikult Eesti parim selgeltnägija? (5) Kätlin Konstabel: jälle sai keegi peksa, kedagi rööviti... (1) Postimees 1996. aastal: suren enne kui AIDSiravim avastatakse Juhtkiri: Keskerakonna põrgutee (4) Kultuur Kolm karu, kuldkiharake ja saepuru Suurushullustus, mis realiseeriti haiglas (1) Sport Spordi lühiuudised Norrakad määravad oma superstaarile kavala karistuse (2) El Clasico valmistab sel aastal brittidele tuska Eesti tulevikulootus ostetakse prantslastelt välja ning uks Kalevisse on avatud Sõudjad said sõrmused sõrme NBA pole enam võlusõna. Isegi Eestis Tallinn Linnajuhid distantseeruvad Vesterbacka superplaanist Salmonelloos sundis lapsele asenduskohta otsima Tarbija Spetsialistide õpetused kontorirotile: kuidas nutikael sirgeks ajada ja tööl luid piinamata istuda Tartu Tartu seljatas riigi erikoolide raha asjas Spaahotell meelitab luksusega (1) Teoorias tolerant, praktikas veel sallimatu Keeruline vähilõikus võib nüüd patsiendile tunduda kui käkitegu Tartu säästlikuks valgustamiseks kulub veel palju aastaid Piibe maanteel muutuvad vasakpöörded ohutumaks (1) Tamme gümnaasium tegi tähtsa praktikumi esimest korda oma koolis Kunagi juhatasid tõrvikukandjad jõukamaid tartlasi üle künklike ja mudaste uulitsate Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ratas: kogu kaasus peab olema hea õppetund erakonnale

2 min lugemist

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas ütles, et riigiprokuratuurilt süüdistuse saanuna peab erakond võitlema oma õiguste eest, ent kui kohus otsustab, et erakond peab kulutusi kandma, siis seda ka tehakse, kirjutas ERR Uudised.

Ratas tunnistas, et iga erakonna jaoks, kes on esindatud riigikogus ja ka vabariigi valitsuses, tähendab kriminaalsüüdistuse alla langemine tõsist ja rasket teemat.

Keskerakonnaga koalitsioonis olevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) peavad Keskerakonnale esitatud kriminaalsüüdistust partei eelmise esimehe Edgar Savisaare pärandiks.

SDE riigikogu fraktsiooni endise esimehe, praeguse siseministri Andres Anvelti sõnul oli ette näha, et süüdistus esitatakse, ning koalitsioonierakondade esimehed arutavad selle lähiajal ka kindlasti läbi. Samas märkis ta, et praegusel juhul on kõige tähtsam roll siiski Keskerakonnal, kes peab eelkõige ise selgitusi jagama.

Anvelt ütles, et tuleb lahutada eilne ja tänane Keskerakond ja seda nii isikuliselt kui ka tegevuse poolest. «Tänase valitsuse liikmetel ja Keskerakonna praegusel esimehel on olnud väga selged seisukohad erakonna varasema tegevuse suhtes,» märkis ta.

Väljastpoolt see kõige paremat muljet muidugi ei jäta, et peaministripartei ja selle endine esimees on saanud kriminaalsüüdistuse, kuid Anvelti kinnitusel aitab siinkohal vaid selgitamine. Poliitikas tulebki tema sõnul väga palju asju selgitada.

«Inimesed ju muutuvad ajas tööpostidel. Muidugi tuleb selgitada ja see ongi Keskerakonna kõige tähtsam roll – ise selgitada ja oma tegudega näidata,» märkis ta.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretär Kert Karus sõnas, et IRLi seisukoht süüdistuse suhtes on mõistagi tauniv, kuid see küsimus ei ole koalitsiooniküsimus, vaid ikkagi Keskerakonna küsimus. «Probleem on Keskerakonnal ja Edgar Savisaarel,» lisas ta.

Riigikogu SDE fraktsiooni esimees Kalvi Kõva ütles, et eelkõige on esitatud süüdistus teema, mis vajab läbikaalumist Keskerakonna sees.

«Meie oleme sõlminud koalitsioonilepingu erakonnaga, mille esimees on Jüri Ratas. Loomulikult analüüsime tekkinud olukorra põhjalikult läbi, aga ei tasu unustada, et meie oleme koalitsioonis Keskerakonnaga, mida ei juhi Edgar Savisaar,» rääkis ta.

Seotud lood
29.11.2016 01.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto