Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.12.2016
Eesti Repinskit on noorukina karistatud kriminaalkorras Karm napsupoliitika tõmbab ettevõtte liistule Mälumäng Savisaare viimane reetja (14) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Rõõm ja kurbus üheskoos Tagakülg Eesti lühiuudised Reservväelased kogunesid välkõppuseks Tsahkna tahab ise otsustada (5) Majandus Maksureform külvab segadust ja vastuolusid Välismaa Seksitööstus nõuab aina rohkem Nigeeria naisi Soomes asüülita jäänud nigeerlased sattusid tagasi Itaalia tänavatele Hollande'i püüe näida normaalne nurjus (1) Referendumi mõju Itaaliale ja ELile on ettearvamatu Välismaa lühiuudised Arvamus Tiina Kaukvere: sõltuvushaigus, mida ma põen* (24) Siberi Kuningas (1) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 Juhtkiri: nutulauluks pole põhjust (1) Tähelepanu, Savisaart kaitstakse! (3) EKI keelekool: topeltstandard Postimees 1931. aastal: Soomes on mässukavatsusi Neeme Korv: peata pealinn, kui kaua veel? (15) Peeter Langovitsi tagasivaade: spordist poliitikasse Vestlusring: Eesti keel on edulugu Kultuur Tiina Laanemi ambitsioonikas amps Eesti iseseisvusvõitluse epitsentris Elu läheb ikka edasi… Nädala plaat. Igavesti põlev Metallica Aja auk. Gammakiirte mõjust saialilledele Nädala plaat. Tähepoiss popivabrikus Vaata, kes kandideerivad arhitektuuripreemiatele! Eesti kultuuri täheatlas: Eesti esimene (haritlaste) parlament Sport Värske maailmameister rabas vormelisõpru ootamatult karjääri lõpuga Spordi lühiuudised Eesti läheb üleolevatele vastastele kätte maksma Suusasprinteritest tehti vägisi suured taktikud (1) Eesti esimesed eliittreenerid: edu toovad töö ja pere tugi Mis tunne on joosta 100 km Eesti parima ajaga? AK Tiina Laanemi ambitsioonikas amps Hiinas vaikust otsimas Levašovo: eesti rahva kannatused Peterburi lähistel (9) Eesti iseseisvusvõitluse epitsentris Tiina Kaukvere: sõltuvushaigus, mida ma põen* (24) Nädala plaat. Igavesti põlev Metallica Ku tahame panustada Hiinale, vajame paremaid teadmisi Aja auk. Gammakiirte mõjust saialilledele Nädala plaat. Tähepoiss popivabrikus Eesti kultuuri täheatlas: Eesti esimene (haritlaste) parlament Vestlusring: Eesti keel on edulugu Tarmo Soomere: kuidas kauge ja külm Lõunaookean meie kliimat säilitab? (6) Arter Savi ei unusta midagi Valitsejatele pole miski inimlik võõras, ka mitte haigused Habras ja haruldane ehteilu Taavi Rõivas: jutt seisakust on naeruväärne, Eestis ei ole mingit seisakut (24) Talvenukrus? Tapa ta tantsuga! Brad, kuhu tunded jäid? Embassy süsimust stiiliparaad Hoiatuseks lastevanematele: popist jõulukingitusest võib saada tüütu kohustus Sõiduproov: Škoda Kodiaq. Kodiaqi karu Moodne jõulupidu: labrakast mõtestatud ürituseks Lihaküpsetamise saladus Lasnamäe nõlval Kaja Kallas: aitamisest (1) Mis tunne on joosta 100 km Eesti parima ajaga? Õlleilm on nagu seiklus «Spagaat ei tohi olla kinnisidee!» Helle Laas: ma ei ole mingi täiskasvanu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaja Kallas: aitamisest

3 min lugemist
Kaja Kallas. FOTO: Tanel Meos / Delfi / Eesti Ajalehed

​Inimesel pidi olema kõige raskem öelda emakeeles kaht lauset: «Ma armastan sind» ja «Palun aita mind». See tuli mulle jälle meelde, kui käisin Linnateatris vaatamas etendust «Inimesed, kohad, asjad», mis rääkis sõltuvushäiretest ja nendest ülesaamisest ning sellest, kuidas me vahel vajame teiste abi ja kui raske on meil seda endale tunnistada.

Tellijale Tellijale

Käes on jõulukuu, kui inimesed on altimad teisi aitama. Sellega seoses näeb vähemalt Eestis kõikvõimalikke heategevuskampaaniaid rohkem kui muudel aegadel. Belgias ma televiisorit ei vaata ning seetõttu ei ole ka kursis, kas sealgi midagi sellist korraldatakse, aga tänaval küll asjakohaseid plakateid ei näe. Hakkasin siis mõtlema, kas Belgias aidatakse üksteist vähem või on siin inimestel niisamagi soov teisi aidata, kõik see tuleb loomulikult ning kedagi ei pea kampaaniatega tagant utsitama.

Inimarengu aruanne 2013/2014 ütleb, et Kesk-Euroopa riikidega võrreldes on meie inimeste osalemine teiste abistamises, annetamises ja vabatahtlikus töös vähene. Vaid 40 protsenti on osutanud abi võõrale. Samas öeldakse, et liberaalsetes ühiskondades tunnevad inimesed suuremat vastutust teiste aitamise eest. Sellistes ühiskondades inimesed tunnevad, et kui neile on antud rohkem vabadusi, siis peavad nad ka rohkem vastutust võtma nõrgemate ja abivajajate eest.  Miskipärast see Eestis selliselt veel ei toimi.

02.12.2016 05.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto