Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
02.12.2016
Eesti Looduskaitsjad alustasid Eesti taassoostamist (7) Mälumäng Reservväelased alustavad täna esimest äkkõppust (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert EIK ei menetle Savisaare kaebust Tagakülg Õnnetussurmi on mullusest rohkem Ratas: Keskerakond peab tõenäoliselt oma kinnistud müüma Esikülg 2.12 Oleg Gross näitas oma firmale hangitud uhket kopterit Ametikoht, mida ei saanud tagasi lükata (3) Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Majandus Ott Pärna aitas lätlastel Eestile järele jõuda Eksportivad ettevõtjad igatsevad sotsiaalmaksu lage Itaalia majandusel kaks aastakümmet seisakut Õlle- ja viinaaktsiisi vahe väheneb märkimisväärselt Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 2.12.2016 Soome eurosaadikud kurdavad tüütu reisikohustuse üle, mida arvavad eestlased? Putini sõnul vajab Venemaa sõpru, mitte vaenlasi Moskva Suure Teatri happerünnaku eest vangi mõistetud balletitantsija on teatris tagasi Arvamus Taavi Minnik: Repinski unelm (18) Juhan Kivirähk: Rail Balticu teadmatus (5) Andrus Karnau: energia läheb kallimaks Postimees 1939. aastal: käsk Punaarmeele - marssida üle Soome piiri (3) Anders Ljunggren: hoidkem sõnavabadust (5) Priit Kärsna: miks õudusunenägu? Vastuseks Garri Raagmaale Juhtkiri: üksmeel kohalikes huvides ja haldusreformi tipphetk Kultuur Mees kirjutas raamatut nagu keskaja munk Sport Spordi lühiuudised Kolm veerandaega vastasseisu ja palju kahjutunnet Eesti Suusaliit lubab Kilbi täna Lillehammeri sprindivõistluse starti Jalgpalli kõige hirmsamad saladused lasti paisu tagant valla Norra maleime alistas Putini austaja (3) McGregor andis hulludele kuulujuttudele hoogu juurde Tarbija Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Tartu Filmimees Andres Sööt jagas muret dokumentalistika häguste piiride pärast Sebe ehitab Tartu piirile uue bussidepoo Jõululaadad võtavad nädalalõpul tuurid üles Ülikooli kliinikumis töötab põrgukatel – moodne autoklaav Uued treenerid keeravad kütet juurde Salvestist tuleb uudiseid nagu Vändrast saelaudu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jalgpalli kõige hirmsamad saladused lasti paisu tagant valla

5 min lugemist
Barry Bennell sattus esimest korda kohtu ette 1990ndate keskpaigas Ameerika Ühendriikides. FOTO: Will Dickey/AP

Inglismaa jalgpalliüldsuses valitseb hirm ja šokk. Kahe nädala eest rääkis endine jalgpallur Andy Woodward, kuidas treener teda väikese poisina seksuaalselt ära kasutas. Seejärel hakkas lumepall veerema, üksteise järel on oma lugudega lagedale tulnud mitukümmend endist profijalgpallurit, kes lapsena samasugust vägivalda tunda said. Paljude suul on aga küsimus, kas saame olla kindlad, et praegu mõni selline treener ei tegutse.

Tellijale Tellijale

Skandaali keskmes on 1980ndatel ja 1990ndatel Manchester City, Crewe Alexandra, Stoke City ja Leeds Unitedi noortega töötanud Barry Bennell. «See oli tema viis saada teada, millised mängijad on nõrgemad ja pehmemad. Kõik sai alguse esimeste nädalate jooksul. Ühel hetkel hakkas ta mind katsuma, peagi läks asi hullemaks – ta vägistas mind. Ma ei taha öelda, mitu korda ta seda täpselt tegi, kuid see toimus nelja aasta jooksul,» rääkis Woodward ajalehe The Guardian veergudel oma lapsepõlvest Crewe’i meeskonnas.

Kummastav oli klubi vastus: Woodwardi loole reageeriti alles viis päeva hiljem, kui Crewe’i juht John Bowler lubas asja uurima hakata. Selleks ajaks oli juba kuus endist jalgpallurit avalikult rääkinud, mida treener Bennell nendega tegi. Küsimusi tekitab ka asjaolu, et 1992. aastal otsustas klubi Bennelli vallandada, kuid seni pole avaldatud, mis põhjusel.

01.12.2016 03.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto