Sisukord
Arvustused
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (10) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tiina Laanemi ambitsioonikas amps

4 min lugemist
Tiina Laanem FOTO: Postimees.ee

Tiina Laanem tuli kirjandusse 2006. aasta romaanivõistluse võidutööga «Väikesed vanamehed», mis võttis mõnusa huumoriga ette Eesti (naiste)ajakirjades levivad soostereotüübid ning klišeed meeste ja naiste kohta. Tegu oli igati muheda jutukaga, milles autor demonstreeris jutustamisoskuse ja huumorisoone olemasolu. Autori järgmine romaan «Sidrunid ja siilid» on küll meeldejääva pealkirjaga, kuid mõjus sisulises mõttes suuresti debüüdi lahjendatud kordusena.

Tellijale

Nüüd aga on Tiina Laanem pärast üht novellikogu ja portsu näidendeid tulnud taas välja romaaniga – mis põhineb küll mingil määral möödunud aastal Vanemuises etendunud samanimelisel lavastusel. Sedapuhku on tegemist teosega, mis on eelnevatest oluliselt ambitsioonikam. Kaanetekst lubab lausa suurt, 1930ndatest tänapäevani ulatuvat perekonnadraamat, kus seistakse ränga valiku ees: «Kas kutsumus või armastus? Mida õieti tähendab elu, kui teostamata ähvardavad jääda nii ambitsioonid kui ka tunded?»

Nii suurt ja hingematvat lugu nende kaante vahelt siiski ei leia. Jah, autor vaatleb mitme põlvkonna vältel ühe eesti pere elu ja saatust, pugedes soovi korral oma tegelastele – ja koos nendega ka lugejale – naha vahele. Kuid seda, mida tähendab eelnevalt tsiteeritud küsimuses mainitud elu, pole keeruline mõista ka ilma ühtki romaani lugemata... Aga kõigest järjekorras.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto