Sisukord
Arvamus
Postimees
01.12.2016
Eesti Uue projektiga tahetakse parandada eesti keele oskust Seitse aastat kild põses Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Exceli tabelis maha tõmbamise aeg on läbi (6) Palju õnne Keskerakonna ja prokuratuuri kokkulepe on vähetõenäoline Süüdistus võib võtta Keskerakonnalt maja EASi juhatuse liikmed jätkavad ametis Balti jaama tunnelis käib kirgas värvidemäng Võrdsuse üle hakkab valvama Ossinovski (1) Eesti lühiuudised 1.12 Särgavast võib saada Repinski nõunik (5) Majandus TV3 on ilmselt kallilt müügis Raasuke kasvataks majandust vähemalt nelja protsendi võrra IMFi eksperdi hinnangul võiks Eesti maksusüsteem jääda lihtsaks Nii mõnigi jaekett võib lähiaastatel uksed sulgeda Pilveteenused andsid Microsoftile uue hingamise Välismaa Venemaa HIVi-epideemia kogub alles tuure (2) Välismaa lühiuudised 01.12 (1) Prantsuse linn pöördub häbenemata paremäärmusluse poole (1) PERSOON: Kes on António Guterres? Soome tervishoiuametnikud: Peterburis ja Leningradi oblastis vohab HIVi-epideemia Luba küttida ebalojaalseid õpetajaid (3) Arvamus Postimees 1937. aastal: kommunistide kolgatatee Martin Villig: Taxify kogemusel parandab tehnoloogia juhtide liikluskäitumist (5) Katri Raik: kui läheb Narva, kas siis ka Eesti? (20) Juhtkiri: sotside arsenal täienes fanfaarihelidega Erkki Koort: uued julgeolekuohud nõuavad kiiremat reageerimist (4) Juhan Mellik: ilmetu põlvkonna inimesed Eesti poliitikas (5) Maret Pihu: mille eest lastele kehalises kasvatuses üldse hindeid pannakse? (13) Kultuur «Venemaal ei saanud enam hingata.» Vox Clamantis - tipus riikliku püsitoetuse puudumise kiuste Kultuuri lühiuudised Sport Selveri mänedžer päästis meeskonnale finaalikoha Spordi lühiuudised Tänak: Eesti rallis valitseb keeruline aeg (1) Ott Tänak hooaja valusaimast hetkest, arengust, uuest autost ja perekonna toest Gunnar Männik: ületreening laste spordis Tarbija Talverehvid peavad tänasest all olema Kartulisortide taga peitub terve teadus Tartu Poisikesest kasvas linnamelus noormees Rahvusülikool mõtiskleb pidustustel oma rolli üle Mis nime siis maimukesele ka paneme? Maimuke saab rahva enamuse toetatud nime Tartu tuntud lavakoomik ehitas haagisesse köögi ja peab koduhoovis burgeriäri Importprügi toob rohkem tulu ja põleb paremini Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: uued julgeolekuohud nõuavad kiiremat reageerimist

3 min lugemist
Erkki Koort FOTO: Siseministeerium

Täna tähistatakse Eestis sisejulgeoleku päeva. Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koort kirjutab selle puhul uutest ja vanadest ohtudest, milleks tuleb valmis olla.

Tellijale Tellijale

Aastal 1924 algas detsembrikuu esimesel päeval Nõukogude Venemaa organiseeritud mäss Tallinnas. See algas reaalsete inimeste ja reaalsete relvadega ning selle käigus võeti päriselt hooneid üle.

Sellest sündmusest on nüüd möödunud 92 aastat ning selle aja jooksul on juhtunud nii mõndagi, muuhulgas on Eestist saanud üks tuntumaid e-riike maailmas. See on tekitanud olukorra, kus riigi ründamiseks ei ole enam vaja kommunistlikku töölissalka, vaid inimesi saab rünnata kurja robottolmuimeja, paha printeri ja närukaelast beebimonitori kaudu. See kõik seab uued väljakutsed ka riigile turvalise keskkonna tagamisel.

Tasakaalu leidmine füüsilise ja virtuaalse vahel muutub üha keerulisemaks, valmistumine uueks 1. detsembriks või 21. juuniks on üha keerukam ja väljakutseid pakkuvam. Siia ritta saab tinglikult paigutada ka 26. aprilli, aga seda ainult tinglikult. Viimane on tegelikult üks olulisemaid kuupäevi Eesti kui e-riigi teekonnal.

Iroonilisel kombel peame oma e-edu eest olema tänulikud just Venemaalt lähtunud küberrünnetele. On väga palju häid lahendusi, mida kasutasime juba enne 2007. aasta rünnakuid, aga need sündmused tegid meid tõsiselt tuntuks. Liialdamata võib öelda, et nende sündmuste mõjul on meil Tallinnas nii Euroopa Liidu IT-agentuur kui NATO küberkaitsekeskus.

30.11.2016 02.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto