Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (20) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (53) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (32) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Taavi Rõivas: jutt seisakust on naeruväärne, Eestis ei ole mingit seisakut

19 min lugemist
  • Ütlesin Jüri Ratasele, et olgu Ossinovski ja Tsahknaga ettevaatlik.
  • Ma pole kunagi seadnud kombinatoorikat Eesti riigi ja rahva huvidest kõrgemale.
  • Oleks imelik, kui peaministri kohta võiks rääkida üksnes head.
  • Kõige raskem on olnud minu lähedastel, nii elukaaslasel, tütrel, ka vanematel.
Taavi Rõivas. FOTO: Erik Prozes

Selle nädala algul eraldas ametist lahkunud peaminister Taavi Rõivas Toompea nõlval Bogapoti kohviku kaminaküttega keldrikambris Arterile kaks ja veerand tundi, et rääkida kõrvaliste pilkude alt eemal otse ja ausalt – ja kehakinnituseks borši süües –, kuidas valitsusohjad libisesid käest ja mis nüüd edasi saab.

Tellijale

USA president Barack Obama olevat suvel Varssavis imestanud, et valitsusjuhi amet pole teile juustesse halli tekitanud. Mida vastasite?

See fakt vastab tõele. Obama on minuga kokku puutunud neli-viis korda. Ta tuli, jah, hea tujuga ja lõõpis, et olen juba üle kahe aasta ametis, aga ikka ei ole halliks läinud; et tema läks paari esimese aastaga. Ütlesin, et mu juuksur jääb eriarvamusele: et iga korraga tuleb halle juukseid juurde. Sealt edasi rääkisime juba oluliselt tõsisematel teemadel. Liitlaste Eestis kohaololeku suurendamise otsus tuli just tol sessioonil pärast meie vestlust.

Kas pärast peaministri kohustustest vabanemist tundub elu kergem?

Pingelangusest on küll veel vara rääkida. Väga palju on vastutust seoses sellega, kuidas erakond saab opositsioonis töörütmi sisse, samuti on vastutus jälgida tähelepanelikult, et uus valitsus suures muutmistuhinas mõnda olulist asja tagasi ei pööraks.

Palju vaba aega ei ole seni tekkinud. Aga loodan, et vähemalt jõulud on võimalik perega olla. Peaministrina ei olnud jõulude ja uue aasta vahel kunagi võimalik tööst välja lülitada.

Kuidas te seda käsitlete, mille kaks valitsuspartnerit teile korraldasid?

Võib-olla on see minu viga olnud, aga olen püüdnud nii oma esimest kui teist valitsust koos hoida ega ole tahtnud lõhkumisele kaasa aidata. See on endastmõistetav, et Keskerakond soovis pärast pikka opositsioonis olekut valitsusse saada. Nad küsisid ka meie käest juba ammu, siis, kui Edgar Savisaar oli esimees, kas meil oleks huvi valitsus ära vahetada. Ütlesime väga selgelt, et meil on oma punased jooned, mille hulka kuulub nii suhtumine Eesti õiguskorda – ütleme otse, korruptsiooni – kui ka lepe Ühtse Venemaaga, milles näeme tõsist probleemi. Loomulikult tegi ka Edgar Savisaar ise oma julgeolekupoliitiliste väljaütlemistega sisuliselt võimatuks koalitsiooni lõhkumise.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto