Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
01.12.2016
Eesti Uue projektiga tahetakse parandada eesti keele oskust Seitse aastat kild põses Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Exceli tabelis maha tõmbamise aeg on läbi (6) Palju õnne Keskerakonna ja prokuratuuri kokkulepe on vähetõenäoline Süüdistus võib võtta Keskerakonnalt maja EASi juhatuse liikmed jätkavad ametis Balti jaama tunnelis käib kirgas värvidemäng Võrdsuse üle hakkab valvama Ossinovski (1) Eesti lühiuudised 1.12 Särgavast võib saada Repinski nõunik (5) Majandus TV3 on ilmselt kallilt müügis Raasuke kasvataks majandust vähemalt nelja protsendi võrra IMFi eksperdi hinnangul võiks Eesti maksusüsteem jääda lihtsaks Nii mõnigi jaekett võib lähiaastatel uksed sulgeda Pilveteenused andsid Microsoftile uue hingamise Välismaa Venemaa HIVi-epideemia kogub alles tuure (2) Välismaa lühiuudised 01.12 (1) Prantsuse linn pöördub häbenemata paremäärmusluse poole (1) PERSOON: Kes on António Guterres? Soome tervishoiuametnikud: Peterburis ja Leningradi oblastis vohab HIVi-epideemia Luba küttida ebalojaalseid õpetajaid (3) Arvamus Postimees 1937. aastal: kommunistide kolgatatee Martin Villig: Taxify kogemusel parandab tehnoloogia juhtide liikluskäitumist (5) Katri Raik: kui läheb Narva, kas siis ka Eesti? (20) Juhtkiri: sotside arsenal täienes fanfaarihelidega Erkki Koort: uued julgeolekuohud nõuavad kiiremat reageerimist (4) Juhan Mellik: ilmetu põlvkonna inimesed Eesti poliitikas (5) Maret Pihu: mille eest lastele kehalises kasvatuses üldse hindeid pannakse? (13) Kultuur «Venemaal ei saanud enam hingata.» Vox Clamantis - tipus riikliku püsitoetuse puudumise kiuste Kultuuri lühiuudised Sport Selveri mänedžer päästis meeskonnale finaalikoha Spordi lühiuudised Tänak: Eesti rallis valitseb keeruline aeg (1) Ott Tänak hooaja valusaimast hetkest, arengust, uuest autost ja perekonna toest Gunnar Männik: ületreening laste spordis Tarbija Talverehvid peavad tänasest all olema Kartulisortide taga peitub terve teadus Tartu Poisikesest kasvas linnamelus noormees Rahvusülikool mõtiskleb pidustustel oma rolli üle Mis nime siis maimukesele ka paneme? Maimuke saab rahva enamuse toetatud nime Tartu tuntud lavakoomik ehitas haagisesse köögi ja peab koduhoovis burgeriäri Importprügi toob rohkem tulu ja põleb paremini Meelelahutus Koomiks Sudoku

Luba küttida ebalojaalseid õpetajaid

2 min lugemist
Läti koolilapsed isamaatunnis, kus neile tutvustatakse lätlaste Teise maailmasõja aegset varustust. FOTO: Subhankulovs Timurs/ITAR-TASS/Scanpix

Eelmisel nädalal tappis Läti parlament kaks kärbest ühe hoobiga. Võeti vastu aastaeelarve ning samal ajal – nagu juba tavaks on saanud – vihastati ja solvati paljusid Läti õpetajaid. Parlament otsustas heaks kiita haridusseaduse muudatuse, mis lubab vallandada Läti riigile ja põhiseadusele ebalojaalseid õpetajaid. Ei tulnud just üllatusena, et õpetajad sellise otsusega rahul pole. 

Tellijale Tellijale

Täpsustuseks, haridusseaduses oli juba aastaid kirjas, et õpetaja saab olla vaid isik, kes on riigile ja põhiseadusele lojaalne. Sellele ei pööratud eriti tähelepanu, sest sätte sõnastus oli väga üldine. Nüüd aga võib uue muudatuse jõustudes nii-öelda ebalojaalseid õpetajaid vallandada.

Keegi ei saa päris täpselt aru, miks seadus sellise kiiruga parlamendist läbi lasti. Eelnõu oli ühes paketis küsimustega, mis puudutasid järgmise aasta hariduseelarvet. Tavalised muudatused nõuavad parlamendis kolmekordset heakskiitu, kuid aastaeelarve ja sellega kaasnevad küsimused lastakse läbi kahe hääletusringiga.

30.11.2016 02.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto