R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Raasuke kasvataks majandust vähemalt nelja protsendi võrra

Kristi Malmberg
, majandustoimetuse juht
Raasuke kasvataks majandust vähemalt nelja protsendi võrra
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Majandusarengu töögrupi juht Erkki Raasuke ütles eilsel majandusarengu seminaril, et Eesti võiks seada endale eesmärgiks vähemalt neljaprotsendilise majanduskasvu.

«Kui majanduskasv jääb aga väiksemaks, siis äkki ei keera me kõiki kive ümber ega käsitle ideid, mis esmapilgul tunduvad võib-olla hullumeelsed,» ütles Raasuke. Aasta aega vedas ta töörühma, mis andis novembri alguses valitsusele üle ettepanekud majanduse elavdamiseks.

Vastuseks Postimehe küsimusele, kas uus valitsus üldse neid ettepanekuid kuulda võtab, ütles Raasuke, et naiivne on arvata, et tegime midagi ära ja keegi hakkab seda kohe ellu viima. «Ma ikkagi arvan, et need asjad hakkavad kaarega valimisplatvormidesse jõudma, vähemalt ma loodan seda,» lausus Raasuke.  «Oluline on, et need teemad leiaksid kõlapinda. Ka meie endi teha on, et see ei jääks kuivaks ja igavaks.»

Tagasi üles