Ott Tänak hooaja valusaimast hetkest, arengust, uuest autost ja perekonna toest

Ott Tänak. FOTO: Timo Anis

Rallisõitja Ott Tänakul jääb seljataha vastuoluline hooaeg. DMACKi meeskonnas sõitmine tähendas konkurentidest erinevate rehvide kasutamist ja sellega seoses ka paljudel rallidel selge eelise andmist. Hoolimata sellest võib lõppevat hooaega nimetada ka Tänaku läbimurdeaastaks. Ta sõitis kiiresti, ent samas tasakaalukalt – täpselt nii, nagu olud võimaldasid. 

Tellijale Tellijale

«Nendel rallidel, kus meil oli võimalus ja isegi eelis, suutsime seda kasutada. Kui tingimused olid meie jaoks keerulised, polnud muud varianti kui lihtsalt sõita. Tegime täpselt seda, mida vaja,» räägib koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga sõitnud saarlane. «Kindlasti olin parem kui eelmisel hooajal, millegi muuga pole eriti võrrelda. Mullu tulime WRC-sarja värskelt peale, tänavu läks kõik loomulikku rada.»

Jutuajamine Tänakuga toimus kolmapäeva lõunal. Selleks hetkeks polnud veel ametlikult teada, kus ja millistel tingimustel ta tuleval hooajal sõidab. Kuid tema jutust kumas läbi selge ja kindel vaade tulevikku. Järgmise hooaja nimel tegi ta juba tänavu väga palju tööd.

30.11.2016 02.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto