K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

IMFi eksperdi hinnangul võiks Eesti maksusüsteem jääda lihtsaks

Aivar Pau
Facebook
Comments

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhtiva maksueksperdi Enriko Aava hinnangul peaks ka Eesti uus valitsus võtma eesmärgiks hoida maksusüsteem võimalikult lihtsana, et ei kaoks side inimeste ja riigi vahel.

«Eesti paistab olevat oma maksusüsteemi korraldamisega üsna edukalt hakkama saanud,» ütles igapäevaselt Washingtonis leiba teeniv Enriko Aav eilsel majandusjulgeoleku konverentsil videosilla vahendusel. Aava hinnangul on Eesti maksusüstseem veel suhteliselt lihtne. «See on küll ajaga keerukamaks läinud, kuid on siiski näiteks kaks viimast aastat olnud kõige konkurentsivõimelisem maksusüsteem OECD riikide seas,» sõnas Aav.

Ta avaldas lootust, et ehk suudab ka uus valitsus säilitada konkurentsivõimelise maksusüsteemi. «Eesmärk ei pea olema mitte esikoht, aga Eesti võiks kuuluda ikkagi nende riikide hulka, kus maksusüsteem on lihtne,» lisas Eesti maksuameti endine peadirektor Aav.

Facebook
Comments
Tagasi üles