K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uue projektiga tahetakse parandada eesti keele oskust

Elisabeth Kungla
Uue projektiga tahetakse parandada eesti keele oskust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Uus valitsus plaanib väljavalitud vene koolides algatada katseprojekti, mille eesmärk on viia gümnaasiumi lõpetanute eesti keele oskus C1-tasemele, mis tähendaks, et lõpetanu saaks vabalt hakkama nii ülikoolis kui avalikus sektoris.

Haridus- ja teadusminister, keskerakondlane Mailis Reps ütles Kuku raadio saates «Ärataja», et koalitsioonis on vene õppekeelega koolidest räägitud ning üheks probleemiks on siin keeletasemad.

Nimelt kehtib praegu vene õppekeelega koolides 60/40 mudel, mis tähendab, et 60 protsenti kursustest õpetakse eesti keeles ja 40 protsenti vene keeles. Seda ei ole plaanis muuta. Küll aga lepiti kokku, et käivitatakse katseprojekt, mille üks ülesanne on arvestada vene õppekeelega koolide enda soovidega. «Me ei hakka protsentide üle vaidlema, vaid loome pilootprojektid, mida venekeelsed koolid on palunud,» nentis Reps.

Tagasi üles