Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.12.2016
Eesti Looduskaitsjad alustasid Eesti taassoostamist (7) Mälumäng Reservväelased alustavad täna esimest äkkõppust (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert EIK ei menetle Savisaare kaebust Tagakülg Õnnetussurmi on mullusest rohkem Ratas: Keskerakond peab tõenäoliselt oma kinnistud müüma Esikülg 2.12 Oleg Gross näitas oma firmale hangitud uhket kopterit Ametikoht, mida ei saanud tagasi lükata (3) Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Majandus Ott Pärna aitas lätlastel Eestile järele jõuda Eksportivad ettevõtjad igatsevad sotsiaalmaksu lage Itaalia majandusel kaks aastakümmet seisakut Õlle- ja viinaaktsiisi vahe väheneb märkimisväärselt Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 2.12.2016 Soome eurosaadikud kurdavad tüütu reisikohustuse üle, mida arvavad eestlased? Putini sõnul vajab Venemaa sõpru, mitte vaenlasi Moskva Suure Teatri happerünnaku eest vangi mõistetud balletitantsija on teatris tagasi Arvamus Taavi Minnik: Repinski unelm (18) Juhan Kivirähk: Rail Balticu teadmatus (5) Andrus Karnau: energia läheb kallimaks Postimees 1939. aastal: käsk Punaarmeele - marssida üle Soome piiri (3) Anders Ljunggren: hoidkem sõnavabadust (5) Priit Kärsna: miks õudusunenägu? Vastuseks Garri Raagmaale Juhtkiri: üksmeel kohalikes huvides ja haldusreformi tipphetk Kultuur Mees kirjutas raamatut nagu keskaja munk Sport Spordi lühiuudised Kolm veerandaega vastasseisu ja palju kahjutunnet Eesti Suusaliit lubab Kilbi täna Lillehammeri sprindivõistluse starti Jalgpalli kõige hirmsamad saladused lasti paisu tagant valla Norra maleime alistas Putini austaja (3) McGregor andis hulludele kuulujuttudele hoogu juurde Tarbija Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Tartu Filmimees Andres Sööt jagas muret dokumentalistika häguste piiride pärast Sebe ehitab Tartu piirile uue bussidepoo Jõululaadad võtavad nädalalõpul tuurid üles Ülikooli kliinikumis töötab põrgukatel – moodne autoklaav Uued treenerid keeravad kütet juurde Salvestist tuleb uudiseid nagu Vändrast saelaudu Meelelahutus Koomiks Sudoku

EIK ei menetle Savisaare kaebust

1 min lugemist
Edgar Savisaar. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) teatas eilse otsusega, et ei võta kriminaalmenetluse tõttu Tallinna linnapea kohalt tagandatud Edgar Savisaare kaebust menetlusse.

Tänavu 6. veebruaril kohtule esitatud hagis leidis Savisaar, et talle pole võimaldatud õiglast kohtupidamist, kuna ta pole saanud tutvuda tõenditega, mille alusel jõudis prokuratuur järeldusele, et linnapeana jätkates võiks ta mõjutada tunnistajaid.

2015. aasta sügisel rahuldas kohus prokuratuuri taotluse ning kõrvaldas Tallinna linnapea ja Keskerakonna toonase esimehe ametist. Määravaks saigi ennekõike asjaolu, et linnapeana jätkates oleks Savisaar võinud mõjutada võimalikke tunnistajaid ehk linnavalitsuse ametnikke, kes on tema otseses alluvuses ja temast ka emotsionaalselt sõltuvad.

Savisaar ja tema kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääs asusid EIKile esitatud kaebuses seisukohale, et prokuratuur on eksinud inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni artikli 6 paragrahvi 1 vastu, mis käsitleb õigust õiglasele kohtulikule arutamisele.

EIK nendib eile avaldatud otsuses Savisaar vs. Eesti, et kohtul ei ole olnud põhjust kahelda, et vaidlus, kas taotleja tuleks ametist tagandada ja sellega peatada ka tema linnapea volitused, oli põhjendatud. Kohus märgib, et menetlus selles küsimuses, kas hageja võib oma linnapea volitusi jätkuvalt rakendada, oli vägagi otsustav.

Küll aga asus kohus seisukohale, et konventsiooni artikli 6 järgi seda küsimust arutada ei saa, mistõttu lükatigi hagi tagasi.

Seotud lood
01.12.2016 03.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto