Sisukord
Majandus
Tänane leht
02.12.2016
Eesti Looduskaitsjad alustasid Eesti taassoostamist (7) Mälumäng Reservväelased alustavad täna esimest äkkõppust (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert EIK ei menetle Savisaare kaebust Tagakülg Õnnetussurmi on mullusest rohkem Ratas: Keskerakond peab tõenäoliselt oma kinnistud müüma Esikülg 2.12 Oleg Gross näitas oma firmale hangitud uhket kopterit Ametikoht, mida ei saanud tagasi lükata (3) Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Majandus Ott Pärna aitas lätlastel Eestile järele jõuda Eksportivad ettevõtjad igatsevad sotsiaalmaksu lage Itaalia majandusel kaks aastakümmet seisakut Õlle- ja viinaaktsiisi vahe väheneb märkimisväärselt Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 2.12.2016 Soome eurosaadikud kurdavad tüütu reisikohustuse üle, mida arvavad eestlased? Putini sõnul vajab Venemaa sõpru, mitte vaenlasi Moskva Suure Teatri happerünnaku eest vangi mõistetud balletitantsija on teatris tagasi Arvamus Taavi Minnik: Repinski unelm (18) Juhan Kivirähk: Rail Balticu teadmatus (5) Andrus Karnau: energia läheb kallimaks Postimees 1939. aastal: käsk Punaarmeele - marssida üle Soome piiri (3) Anders Ljunggren: hoidkem sõnavabadust (5) Priit Kärsna: miks õudusunenägu? Vastuseks Garri Raagmaale Juhtkiri: üksmeel kohalikes huvides ja haldusreformi tipphetk Kultuur Mees kirjutas raamatut nagu keskaja munk Sport Spordi lühiuudised Kolm veerandaega vastasseisu ja palju kahjutunnet Eesti Suusaliit lubab Kilbi täna Lillehammeri sprindivõistluse starti Jalgpalli kõige hirmsamad saladused lasti paisu tagant valla Norra maleime alistas Putini austaja (3) McGregor andis hulludele kuulujuttudele hoogu juurde Tarbija Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Tartu Filmimees Andres Sööt jagas muret dokumentalistika häguste piiride pärast Sebe ehitab Tartu piirile uue bussidepoo Jõululaadad võtavad nädalalõpul tuurid üles Ülikooli kliinikumis töötab põrgukatel – moodne autoklaav Uued treenerid keeravad kütet juurde Salvestist tuleb uudiseid nagu Vändrast saelaudu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õlle- ja viinaaktsiisi vahe väheneb märkimisväärselt

2 min lugemist
Veebruaris laekus eriti vähe alkoholiaktsiisi. FOTO: SCANPIX

Kui senimaani on õlle- ja viinaaktsiisi vahe püsinud stabiilselt samal tasemel, siis plaanitava maksupoliitikaga väheneb senine aktsiiside vahe märkimisväärselt.

Tellijale Tellijale

Õlletootja A. Le Coq juhi Tarmo Noobi sõnul on viimase 30 aasta jooksul hoitud õlle ja viina aktsiiside vahe kogu aeg ühesugusena – 2,6 korda. «Iga kord, kui on toimunud aktsiisitõus, on jooksnud ajakirjandusest läbi väga kummastavad väited, et viinatootjaid on karistatud aktsiisitõusuga, kui õlletootjad on püherdanud ei tea milles. Tegelikult on nii, et iga kord, kui on tõusnud aktsiis, on täpselt sama palju tõusnud nii õlleaktsiis kui viinaaktsiis,» ütles Noop.

«Me võime diskuteerida selle üle, kas see vahe on väike või suur, kas see vahe on õiglane või mitte, aga kui vaadata Euroopa aktsiiside keskmist vahekorda õlle ja viina vahel, siis ELi keskmine vahe on 3,2 korda. Eestis on see praegu juba oluliselt väiksem ja nüüd tahetakse see vahe tegelikult teha täiesti olematuks – sellist erakorralist olukorda ei ole üheski teises Euroopa Liidu riigis,» selgitas Noop.

01.12.2016 03.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto