Ratas: Keskerakond peab tõenäoliselt oma kinnistud müüma

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tunnistas eile valitsuse pressikonverentsil, et erakond peab rahalistest probleemidest pääsemiseks suure tõenäosusega oma Toompeal asuvad kinnistud müüma.

Ratas ütles ajakirjanike küsimustele vastates, et Keskerakonna võimalikest rahalistest kohustustest on meedias juttu olnud ning neist suurim on Midfieldile antud garantiikirjade kaasus, mida praegu arutab arbitraaž. Ta avaldas lootust, et vaidluse käigus saab kiiresti selgeks, mida erakond peab tegema.

Postimees kirjutas eile, et erakonna juhatus hakkab tuleval nädalal suure tõenäosusega arutama loobumist väärtuslikest kinnistutest Toompeal, kus praegu paikneb erakonna peakontor.

«Sellest rahalisest seisust väljatulek on meile jõukohane, aga sellel on oma hind. Väga lühidalt öeldes: see hind on suure tõenäosusega see, et tuleb oma kinnistud realiseerida, et saada minna edasi mõistlikult ja mitte igal neljapäeval siin vastata nendele õigustatud küsimustele, kui suur on võlg,» nentis Ratas.

Ta avaldas lootust, et peale võlgadest väljatuleku lõpetatakse ka kõikvõimalikud kohtueelsed ja kohtuvaidlused.

«Minu taotlus pole see, et iga asja puhul Keskerakond peab pöörduma kohtusse ja minema kohtuteed. Vastupidi, erakond peab tegelema oma peamiste põhikirjaliste ülesannetega, mis on Eestis poliitika kujundamine ja seal kaasarääkimine. Kui on võimalik, siis ma soovin, et just selline oleks Keskerakond lähitulevikus,» ütles Ratas.

Rääkides sellel nädalal nii erakonna eelmisele esimehele Edgar Savisaarele kui ka Keskerakonnale esitatud kriminaalsüüdistustest, ütles Ratas, et erakond peab nendega veel tutvuma. Savisaarega pole erakonnal tema sõnul sel teemal kontakti otsida plaanis.

«See peab olema tänasele juhtkonnale ja tänasele esimehele, tõsi küll, valusaks, aga õppetunniks, et siit edasi minna. MTÜ Eesti Keskerakond ei pea olema erakond, kes on iga nädal erinevate asjade pärast kohtus, see pole erakonna jaoks hea,» lausus Keskerakonna esimees.

01.12.2016 03.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto