Sisukord
Eesti
Postimees
02.12.2016
Eesti Looduskaitsjad alustasid Eesti taassoostamist (7) Mälumäng Reservväelased alustavad täna esimest äkkõppust (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert EIK ei menetle Savisaare kaebust Tagakülg Õnnetussurmi on mullusest rohkem Ratas: Keskerakond peab tõenäoliselt oma kinnistud müüma Esikülg 2.12 Oleg Gross näitas oma firmale hangitud uhket kopterit Ametikoht, mida ei saanud tagasi lükata (3) Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Majandus Ott Pärna aitas lätlastel Eestile järele jõuda Eksportivad ettevõtjad igatsevad sotsiaalmaksu lage Itaalia majandusel kaks aastakümmet seisakut Õlle- ja viinaaktsiisi vahe väheneb märkimisväärselt Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 2.12.2016 Soome eurosaadikud kurdavad tüütu reisikohustuse üle, mida arvavad eestlased? Putini sõnul vajab Venemaa sõpru, mitte vaenlasi Moskva Suure Teatri happerünnaku eest vangi mõistetud balletitantsija on teatris tagasi Arvamus Taavi Minnik: Repinski unelm (18) Juhan Kivirähk: Rail Balticu teadmatus (5) Andrus Karnau: energia läheb kallimaks Postimees 1939. aastal: käsk Punaarmeele - marssida üle Soome piiri (3) Anders Ljunggren: hoidkem sõnavabadust (5) Priit Kärsna: miks õudusunenägu? Vastuseks Garri Raagmaale Juhtkiri: üksmeel kohalikes huvides ja haldusreformi tipphetk Kultuur Mees kirjutas raamatut nagu keskaja munk Sport Spordi lühiuudised Kolm veerandaega vastasseisu ja palju kahjutunnet Eesti Suusaliit lubab Kilbi täna Lillehammeri sprindivõistluse starti Jalgpalli kõige hirmsamad saladused lasti paisu tagant valla Norra maleime alistas Putini austaja (3) McGregor andis hulludele kuulujuttudele hoogu juurde Tarbija Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Tartu Filmimees Andres Sööt jagas muret dokumentalistika häguste piiride pärast Sebe ehitab Tartu piirile uue bussidepoo Jõululaadad võtavad nädalalõpul tuurid üles Ülikooli kliinikumis töötab põrgukatel – moodne autoklaav Uued treenerid keeravad kütet juurde Salvestist tuleb uudiseid nagu Vändrast saelaudu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ratas: Keskerakond peab tõenäoliselt oma kinnistud müüma

1 min lugemist

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tunnistas eile valitsuse pressikonverentsil, et erakond peab rahalistest probleemidest pääsemiseks suure tõenäosusega oma Toompeal asuvad kinnistud müüma.

Ratas ütles ajakirjanike küsimustele vastates, et Keskerakonna võimalikest rahalistest kohustustest on meedias juttu olnud ning neist suurim on Midfieldile antud garantiikirjade kaasus, mida praegu arutab arbitraaž. Ta avaldas lootust, et vaidluse käigus saab kiiresti selgeks, mida erakond peab tegema.

Postimees kirjutas eile, et erakonna juhatus hakkab tuleval nädalal suure tõenäosusega arutama loobumist väärtuslikest kinnistutest Toompeal, kus praegu paikneb erakonna peakontor.

«Sellest rahalisest seisust väljatulek on meile jõukohane, aga sellel on oma hind. Väga lühidalt öeldes: see hind on suure tõenäosusega see, et tuleb oma kinnistud realiseerida, et saada minna edasi mõistlikult ja mitte igal neljapäeval siin vastata nendele õigustatud küsimustele, kui suur on võlg,» nentis Ratas.

Ta avaldas lootust, et peale võlgadest väljatuleku lõpetatakse ka kõikvõimalikud kohtueelsed ja kohtuvaidlused.

«Minu taotlus pole see, et iga asja puhul Keskerakond peab pöörduma kohtusse ja minema kohtuteed. Vastupidi, erakond peab tegelema oma peamiste põhikirjaliste ülesannetega, mis on Eestis poliitika kujundamine ja seal kaasarääkimine. Kui on võimalik, siis ma soovin, et just selline oleks Keskerakond lähitulevikus,» ütles Ratas.

Rääkides sellel nädalal nii erakonna eelmisele esimehele Edgar Savisaarele kui ka Keskerakonnale esitatud kriminaalsüüdistustest, ütles Ratas, et erakond peab nendega veel tutvuma. Savisaarega pole erakonnal tema sõnul sel teemal kontakti otsida plaanis.

«See peab olema tänasele juhtkonnale ja tänasele esimehele, tõsi küll, valusaks, aga õppetunniks, et siit edasi minna. MTÜ Eesti Keskerakond ei pea olema erakond, kes on iga nädal erinevate asjade pärast kohtus, see pole erakonna jaoks hea,» lausus Keskerakonna esimees.

Seotud lood
01.12.2016 03.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto