Sisukord
Majandus
Tänane leht
02.12.2016
Eesti Looduskaitsjad alustasid Eesti taassoostamist (7) Mälumäng Reservväelased alustavad täna esimest äkkõppust (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert EIK ei menetle Savisaare kaebust Tagakülg Õnnetussurmi on mullusest rohkem Ratas: Keskerakond peab tõenäoliselt oma kinnistud müüma Esikülg 2.12 Oleg Gross näitas oma firmale hangitud uhket kopterit Ametikoht, mida ei saanud tagasi lükata (3) Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Majandus Ott Pärna aitas lätlastel Eestile järele jõuda Eksportivad ettevõtjad igatsevad sotsiaalmaksu lage Itaalia majandusel kaks aastakümmet seisakut Õlle- ja viinaaktsiisi vahe väheneb märkimisväärselt Nafta hinnaralli võib jääda lühiajaliseks (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 2.12.2016 Soome eurosaadikud kurdavad tüütu reisikohustuse üle, mida arvavad eestlased? Putini sõnul vajab Venemaa sõpru, mitte vaenlasi Moskva Suure Teatri happerünnaku eest vangi mõistetud balletitantsija on teatris tagasi Arvamus Taavi Minnik: Repinski unelm (18) Juhan Kivirähk: Rail Balticu teadmatus (5) Andrus Karnau: energia läheb kallimaks Postimees 1939. aastal: käsk Punaarmeele - marssida üle Soome piiri (3) Anders Ljunggren: hoidkem sõnavabadust (5) Priit Kärsna: miks õudusunenägu? Vastuseks Garri Raagmaale Juhtkiri: üksmeel kohalikes huvides ja haldusreformi tipphetk Kultuur Mees kirjutas raamatut nagu keskaja munk Sport Spordi lühiuudised Kolm veerandaega vastasseisu ja palju kahjutunnet Eesti Suusaliit lubab Kilbi täna Lillehammeri sprindivõistluse starti Jalgpalli kõige hirmsamad saladused lasti paisu tagant valla Norra maleime alistas Putini austaja (3) McGregor andis hulludele kuulujuttudele hoogu juurde Tarbija Bangkokis on lõbus nii emal kui tütrel Tartu Filmimees Andres Sööt jagas muret dokumentalistika häguste piiride pärast Sebe ehitab Tartu piirile uue bussidepoo Jõululaadad võtavad nädalalõpul tuurid üles Ülikooli kliinikumis töötab põrgukatel – moodne autoklaav Uued treenerid keeravad kütet juurde Salvestist tuleb uudiseid nagu Vändrast saelaudu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ott Pärna aitas lätlastel Eestile järele jõuda

2 min lugemist
Ott Pärna FOTO: Tairo Lutter

Kolmapäeva õhtul näitas Läti rahvusringhääling LTV kahetunnist mammutsaadet, kus Läti praegused ja endised ministrid, töösturid, idufirmade ning keskpanga esindajad otsisid vastust küsimusele, mismoodi jõuda majandustasemelt Eestile järele. Esmaspäeval lindistatud saates oli eksperdina kaasatud ka endine Arengufondi juht ja ettevõtja Ott Pärna.

Tellijale Tellijale

«Ma ei teadnud seda enne, aga nad vaatavad üsna palju Eestit,» rääkis endine Arengufondi juht ja ettevõtja Ott Pärna, miks otsisid lätlased oma prestiižse telesaate «Suur küsimus» raames seekord vastust küsimusele, kuidas Läti võiks Eestile järele jõuda. «Võib-olla natuke nagu meie, kes me võrdleme ennast soomlastega, mis järjel nemad on ja kuidas meie sinna saaksime,» lausus ta.

Ettevõtja sõnul võrdlevad lätlased end Eestiga väga paljudes aspektides. «Näiteks kas või, et neil on bürokraatiat palju rohkem kui meil või et seal sa pead politseinikule altkäemaksu maksma, meil aga nii ei saa,» kirjeldas ta. Lisaks praktilistele asjadele võrdlevad lätlased end Eestiga ka puhttunnetuslikes küsimustes.

01.12.2016 03.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto