Sisukord
Sport
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (17) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (17) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti esimesed eliittreenerid: edu toovad töö ja pere tugi

3 min lugemist
Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa annab Matti Killingule ja Rein Ottosonile üle eliittreeneri kutsetunnistuse. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Eestis on 3402 kehtiva kutsetunnistusega treenerit, neist vaid kaks on Eesti spordiajaloos esimest korda saavutanud kõrgeima võimaliku kategooria: eliittreenerid on purjetamistreener Rein Ottoson ja sõudmistreener Matti Killing. Mõlemad on ülikogenud ja tunnustatud ning usuvad, et nende ametis toovad edu lihtsad asjad: pere toetus, armastus ala vastu ning töö- ja õppimistahe.

Tellijale

Rääkides treeneriametist Eestis, pole Ottoson nõus nendega, kes väidavad, et see on üks nigel amet ja ära sellega ei ela. 1972. aastal treenerina alustanud Ottosoni esimene palk oli 34 rubla. «Aga kui ülikooli lõpetasin ja teeneliseks treeneriks ning Nõukogude Liidu kõrgema kategooria treeneriks sain, siis mu palk oli nii suur, et ma võisin taksoga tagurpidi sõita! Tuleb ülikoolis käia ja õppida, mitte viriseda. Ise kaasa mõelda, olla korralike ja tervislike eluviisidega, siis jaksad ka vanemas eas seda tööd teha, ka noortega võidu. Algus ongi raske, peabki olema, aga tööga tuleb kõik. Ega teistel elualadel ka lambist palka ei saa, sa pead näitama, et sa teed tööd. Ja kust on treenerid võtnud, et kahe tunni eest päevas peaks saama sama palju palka nagu teised saavad kaheksa tunni eest.»

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto