Sisukord
Arvamus
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (2) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? Herman Kelomees: linnainimeste maaelu Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (1) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: Soomes on mässukavatsusi

1 min lugemist

Helsingist, 2. detsembril. Eduskunna koosolekul vastas siseminister Born eduskunna liikme Wirkuse küsimusele riigipöörde kavatsuse kohta.

Siseminister tähendas, et ühenduses rahvaliikumistega on tõesti tulnud ilmsiks mitmes eriringkonnas püüdeid, mille sihiks on kukutada praegust riiklist ja seaduslikku korda võimuhaaramise kaudu. Selleks on isegi tehtud juba ettevalmistusi. Edasi on tulnud ilmsiks, et Soomes on olemas organisatsioone, kes osalt avalikult, osalt salaja on hakanud tegema kihutustööd kaitseliidus ja sõjaväes võimuhaaramise sihiga. Nende poolt antud päevakäskudes antakse mõista, et riigipöörde silmapilk õige lähedal on ja kästakse mõttepooldajatel olla valmis tegutsemiseks.

Lõpetades oma kõne, manitses minister rahvast mitte kaotada meelerahu ja kainet meelt, sest valitsusel olevat küllaldaselt abinõusid takistada võimuhaaramise katseid.

Kuna maaliidu, edumeelsete ja rootslaste lehed on rahul siseministri vastustega, koonduserakonna lehed teevad siseministrile etteheiteid, leides, et minister ei ole toonud tõendusi oma väidetele võimuhaaramise sepitsuste organiseerimistöö olemasolust.

3.12.1931

Seotud lood
    20.02.2020 21.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto