Sisukord
Arvamus
Postimees
05.12.2016
Eesti Arstid ähvardavad valitsust streigiga (4) Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mälumäng Jälitusoperatsioon «Kolhoos» ehk Ida-Viru allilma vahelevõtmine (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Uuring: inimesed kahtlevad maksumuudatuste tulutoovas mõjus Reservväelased ja kaitseliitlased veetsid nädalavahetuse õppustel Europarlamendi komisjon hakkab Partsi kuulama Reps turgutab vene koole Robotexil käis rekordiline hulk pealtvaatajaid Majandus Leedu edu põhjusi tuleb otsida maksuerisustest Repinski kitsefarmi toodete müük pole kasvanud (1) Starbucks toob turule eliitkohvikud Välismaa Austria sai lõpuks presidendi valitud Välismaa lühid Faktikast: viis viimast Soome massitulistamist Itaallased hääletasid Renzi pakutud muutuste üle Tragöödia tabas mitmes mõttes lähedalt Soomet raputab Imatras lahti rullunud tragöödia (1) Arvamus Eero Janson: pagulased tööle! Aga kuidas? (10) Juhtkiri: Itaalia valik (2) Mikk Sarv: kuuskedest jõulukuul – kui vana on vana? (3) Rein Veidemann: elagu Soome! (2) Postimees 1938. aastal: Keres jutustab Hollandi turniirist. Maailmameistrimatš oleks Eestile suureks propagandaks. Rootsi minister: Euroopa poliitikuid on tabanud «uus tõsidus» Mart Raudsaar: head sõbrad, kui palju me veel Eesti märgi otsimisele kulutada tahame? (1) Kultuur Ma pole rassist, kuid…. Tüdrukutirtsu silmadega vanaema Elmar Kitse 1966. aasta näituse teine olemine Sport Raisma kaotas maineka turniiri poolfinaalis maratonmatši Haigused, ebasobivad olud ja üksik punktikoht (1) Spordi lühiuudised Tallinnas näidati tippspordi tõelist kõrgtaset Saalihoki MM: Eesti napp pääsemine ning võimas fännimöll Elu parima hooaja alguse teinud Ilves: varu veel on Kolisevaid ämbreid vältinud Serviti lõpetas kullapõua Mercedes tahab Hamiltonist teha Schumacheri ja uuest sõitjast Massa Tarbija Postimees testib: kui mugavad on moodsad selvekassad? Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mis juhtub, kui pangakaart jääb sularahaautomaati? Tartu Palamuse vald pani elanikega korterid enampakkumisele (1) Ühe jalaga mehe päevad algavad vasaku jalaga. Alati (1) Riiulile lisandus uus sats terrakotasid Koolilapsed joonistasid muuseumis võidu Georgi vajab tarka abi Silmakirjalikkuse meistriklass (2) Kui vastutajaid on palju, siis kes lapse eest vastutab? Beebidele kinkide tegemisest sündis ettevõte Annelinna gümnaasiumi õpetaja mõtles välja uue sportmängu - estballi (1) Tennisetreener: Tartu vajab veel ühte sisehalli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1938. aastal: Keres jutustab Hollandi turniirist. Maailmameistrimatš oleks Eestile suureks propagandaks.

1 min lugemist
Paul Keres FOTO: Wikipedia

Eesti malesuurmeister Paul Keres, kes laupäeval välismaalt tagasi saabus, andis pühapäeval peale lõunat Tallinnas Palace Hotellis ajakirjanikele jutuajamise. Jutuajamisel vahetati muljeid peaasjalikult möödunud Hollandi suurturniiri üle.

Keres, kes on ennast veidi juba välja puhanud, avaldas oma täit rahuldust AVRO turniiri korralduse üle, mis oli väga hea. Väsitav on olnud vaid ringisõit, kuna iga voor mängiti eri linnas. Seda ei korraldatud mitte niivõrd majanduslikul kaalutlusel kui propaganda mõttes, kuna Hollandis on male levinud. Nagu selgunud, pole suurturniir end majanduslikult ära tasunud. On arvestatud, et meie rahas andis AVRO turniir viie miljoni sendise puudujäägi.

AVRO turniiril on olnud Keres kõige kiirem mängija, nagu selgub kokkuvõttest. Nii on Keres tarvitanud kogu turniiri kohta mõtlemisaega 44 tundi, kuna näiteks Reshevski on kulutanud 60 tundi. Peaaegu kõik maletajad sattusid ajapuudusse. Kõige rahulikumaks vastaseks peab Keres Botvinnikut.

Oleme huvitatud malematshist Alehhiniga. Matsh toimub siis kui selleks raha kokku saadakse. Alehhin on igatahes nõusoleku andnud. Maailmameistrimatshi fond on umbes viis miljonit eesti senti, millest võitja saab kaks osa ja kaotaja ühe. Ka arutame, kas poleks mõeldav maailmameistrimatshi korraldamine Eestis.

5.12.1938

Seotud lood
03.12.2016 06.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto