Sisukord
Arvamus
Postimees
05.12.2016
Eesti Arstid ähvardavad valitsust streigiga (4) Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mälumäng Jälitusoperatsioon «Kolhoos» ehk Ida-Viru allilma vahelevõtmine (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Uuring: inimesed kahtlevad maksumuudatuste tulutoovas mõjus Reservväelased ja kaitseliitlased veetsid nädalavahetuse õppustel Europarlamendi komisjon hakkab Partsi kuulama Reps turgutab vene koole Robotexil käis rekordiline hulk pealtvaatajaid Majandus Leedu edu põhjusi tuleb otsida maksuerisustest Repinski kitsefarmi toodete müük pole kasvanud (1) Starbucks toob turule eliitkohvikud Välismaa Austria sai lõpuks presidendi valitud Välismaa lühid Faktikast: viis viimast Soome massitulistamist Itaallased hääletasid Renzi pakutud muutuste üle Tragöödia tabas mitmes mõttes lähedalt Soomet raputab Imatras lahti rullunud tragöödia (1) Arvamus Eero Janson: pagulased tööle! Aga kuidas? (10) Juhtkiri: Itaalia valik (2) Mikk Sarv: kuuskedest jõulukuul – kui vana on vana? (3) Rein Veidemann: elagu Soome! (2) Postimees 1938. aastal: Keres jutustab Hollandi turniirist. Maailmameistrimatš oleks Eestile suureks propagandaks. Rootsi minister: Euroopa poliitikuid on tabanud «uus tõsidus» Mart Raudsaar: head sõbrad, kui palju me veel Eesti märgi otsimisele kulutada tahame? (1) Kultuur Ma pole rassist, kuid…. Tüdrukutirtsu silmadega vanaema Elmar Kitse 1966. aasta näituse teine olemine Sport Raisma kaotas maineka turniiri poolfinaalis maratonmatši Haigused, ebasobivad olud ja üksik punktikoht (1) Spordi lühiuudised Tallinnas näidati tippspordi tõelist kõrgtaset Saalihoki MM: Eesti napp pääsemine ning võimas fännimöll Elu parima hooaja alguse teinud Ilves: varu veel on Kolisevaid ämbreid vältinud Serviti lõpetas kullapõua Mercedes tahab Hamiltonist teha Schumacheri ja uuest sõitjast Massa Tarbija Postimees testib: kui mugavad on moodsad selvekassad? Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mis juhtub, kui pangakaart jääb sularahaautomaati? Tartu Palamuse vald pani elanikega korterid enampakkumisele (1) Ühe jalaga mehe päevad algavad vasaku jalaga. Alati (1) Riiulile lisandus uus sats terrakotasid Koolilapsed joonistasid muuseumis võidu Georgi vajab tarka abi Silmakirjalikkuse meistriklass (2) Kui vastutajaid on palju, siis kes lapse eest vastutab? Beebidele kinkide tegemisest sündis ettevõte Annelinna gümnaasiumi õpetaja mõtles välja uue sportmängu - estballi (1) Tennisetreener: Tartu vajab veel ühte sisehalli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mikk Sarv: kuuskedest jõulukuul – kui vana on vana?

2 min lugemist
Mikk Sarv räägib sellest, kuidas vanarahvas paastumaarjapäeva tähistas, ka täna õhtul uues loomekeskuses Rüütli tänaval. FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Rahvaluuleteadlane Mikk Sarv kirjutab sellest, miks on seadusandjate soov langetada kuusikute lageraieks lubatav vanust halb mõte.

Tellijale Tellijale

Just praegu, jõulukuul, kui kuusk on puuna meie kõigi tähelepanu keskmes nii lauludes kui ka elus, on tulnud päevakorda meie kuusikute raievanus. Metsaseaduse parandustega, mis lähevad kuu aja pärast riigikokku, tahetakse raievanuseks kehtestada 60 aastat. Seepeale on Eesti metsa kaitseks koostatud avalik kiri, millele on allkirja andnud paljud arvamusliidrid. Peagi avatakse allkirjade kogumine ka veebikeskkonnas.

Põhjenduseks tuuakse väide, et kuue aastakümnega jõuab kuusepuu n-ö täisikka, tema puidu omadused on piisavalt head ja juurdekasvu kiirus hakkab vähenema. Seejuures jäetakse aga tähelepanuta, et metsa kasvatamisel ei ole sealt raiutav puit ainus väärtus. Praegu kehtiv raievanuse piirang, mille järgi ei tohi raiuda nooremaid kui 80-aastaseid kuusikuid, jätab 20 aastat metsa kui terviku kujunemiseks ja toimimiseks.

03.12.2016 06.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto