Sisukord
Välismaa
Postimees
05.12.2016
Eesti Arstid ähvardavad valitsust streigiga (4) Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mälumäng Jälitusoperatsioon «Kolhoos» ehk Ida-Viru allilma vahelevõtmine (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Uuring: inimesed kahtlevad maksumuudatuste tulutoovas mõjus Reservväelased ja kaitseliitlased veetsid nädalavahetuse õppustel Europarlamendi komisjon hakkab Partsi kuulama Reps turgutab vene koole Robotexil käis rekordiline hulk pealtvaatajaid Majandus Leedu edu põhjusi tuleb otsida maksuerisustest Repinski kitsefarmi toodete müük pole kasvanud (1) Starbucks toob turule eliitkohvikud Välismaa Austria sai lõpuks presidendi valitud Välismaa lühid Faktikast: viis viimast Soome massitulistamist Itaallased hääletasid Renzi pakutud muutuste üle Tragöödia tabas mitmes mõttes lähedalt Soomet raputab Imatras lahti rullunud tragöödia (1) Arvamus Eero Janson: pagulased tööle! Aga kuidas? (10) Juhtkiri: Itaalia valik (2) Mikk Sarv: kuuskedest jõulukuul – kui vana on vana? (3) Rein Veidemann: elagu Soome! (2) Postimees 1938. aastal: Keres jutustab Hollandi turniirist. Maailmameistrimatš oleks Eestile suureks propagandaks. Rootsi minister: Euroopa poliitikuid on tabanud «uus tõsidus» Mart Raudsaar: head sõbrad, kui palju me veel Eesti märgi otsimisele kulutada tahame? (1) Kultuur Ma pole rassist, kuid…. Tüdrukutirtsu silmadega vanaema Elmar Kitse 1966. aasta näituse teine olemine Sport Raisma kaotas maineka turniiri poolfinaalis maratonmatši Haigused, ebasobivad olud ja üksik punktikoht (1) Spordi lühiuudised Tallinnas näidati tippspordi tõelist kõrgtaset Saalihoki MM: Eesti napp pääsemine ning võimas fännimöll Elu parima hooaja alguse teinud Ilves: varu veel on Kolisevaid ämbreid vältinud Serviti lõpetas kullapõua Mercedes tahab Hamiltonist teha Schumacheri ja uuest sõitjast Massa Tarbija Postimees testib: kui mugavad on moodsad selvekassad? Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mis juhtub, kui pangakaart jääb sularahaautomaati? Tartu Palamuse vald pani elanikega korterid enampakkumisele (1) Ühe jalaga mehe päevad algavad vasaku jalaga. Alati (1) Riiulile lisandus uus sats terrakotasid Koolilapsed joonistasid muuseumis võidu Georgi vajab tarka abi Silmakirjalikkuse meistriklass (2) Kui vastutajaid on palju, siis kes lapse eest vastutab? Beebidele kinkide tegemisest sündis ettevõte Annelinna gümnaasiumi õpetaja mõtles välja uue sportmängu - estballi (1) Tennisetreener: Tartu vajab veel ühte sisehalli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tragöödia tabas mitmes mõttes lähedalt

2 min lugemist

Vesa Winbergi puudutas üleeileöine Imatra tragöödia mitmes mõttes lähedalt: esiteks oli ta oma bändiga esinemas tulistamispaigale väga lähedal asuvas restoranis ning teiseks tundis ta kõiki kolme hukkunut.

«Ma olin eile õhtul praktiliselt sündmuspaigal,» rääkis Winberg eile Postimehele antud telefoniintervjuus. Soome rahvusringhäälingus YLE töötav Winberg mängib ka bändis, kes esines üleeile õhtul ühes teises Imatra restoranis, tragöödiapaigale Vuoksenvahtile väga lähedal.

«Lavalt avanes mul tegelikult vaade tänavale, kus see kõik juhtus,» rääkis Winberg. «Kontserdi ajal tuli mu naine ning ma nägin tema huultelt, et ta ütles, et oli olnud tulistamine ja inimesed on pihta saanud.»

«Meil on oli oma kavast veel neli-viis lugu mängida. Kui need olid esitatud, siis läksin tänavale välja ja nägin, et seal lebas kolm valge linaga kaetud surnukeha,» jätkas Winberg.

«Lavalt avanes mul tegelikult vaade tänavale, kus see kõik juhtus,» rääkis Winberg.

YLE ajakirjaniku sõnul valitses linnas küll kurbus ja mõistmatus, kuid mitte kaos. «Restoranid ei lasknud küll uusi inimesi sisse, aga ruume ei tehtud ka tühjaks, mis külvanuks paanikat,» lausus ta.

Winbergi hinnangul tegi politsei sündmuspaigal väga head tööd. Samuti kiitis ajakirjanik seda, et kriisikeskus, kust rünnakus kannatada saanud abi saaksid, avati juba öösel ja tuge saab sealt praegugi.

Nagu ütles Postimehele Helsingis põhjanaabrite suurimas päevalehes Helsingin Sanomat tragöödiaööl valves olnud Heikki Aittokoski, oli sama hästi kui ainus info, mille Soome rahvas enne eilset hommikut sai, see, et Imatras toimus tulistamine ja kahtlusalune võeti vahi alla.

Aittokoski oli umbes kella 00.30 ajal saanud ka teate kolmest hukkunust, millele ta siis öösel telefonitsi idapiirilinnast kinnitajaid leida üritas.

«Politsei oli alguses väga kidakeelne,» rääkis Aittokoski. «Ülejäänud info leidis kinnitust alles hommikul, meil olid vaid kinnitamata kommentaarid, et seal on kolm hukkunut.»

Tol hetkel polnud ohvrite nimed veel teada. Info nende isikute kohta hakkas ringlema eile hommikul, alguses kuulujuttude tasemel ja siis juba kinnitatult. «Praegu on mulle kõige šokeerivam see, et kaks tapetut olid kohalikud ajakirjanikud ja kolmas linnavolikogu esimees,» ütles Winberg. «Ma tundsin neid kõiki.»

Winberg meenutas, et oma hea tuttava linnavolikogu esimehe Tiina Wilén-Jäppineniga rääkis ta viimati reedel. «Ta pidi tulema mu kontserdile,» meenutas YLE ajakirjanik, korraks telefoni teises otsas ilmselgelt murdudes. «See on nii traagiline ja rumal sündmus. Need kolm naist olid lihtsalt läinud õhtul välja linna populaarseimasse restorani. »

Ta läks kirjeldusega edasi: «Ma mõtlesin kontserdi ajal just, et miks teda seal pole, sest ta oli mulle reedel öelnud, et kohtume kontserdil. Järgmine kord, kui ma temast kuulsin, olid täna ringlema hakanud kuulujutud, et ta sai surma. See osutus kurvaks tõeks.»

Winbergi sõnul valitseb Imatras praegu sügav masendus. «See on suur hoop Imatra linnale – Tiina Wilén-Jäppinen oli väga armastatud ja austatud inimene,» sõnas ta.

Sündmuspaika oli eile toodud hulgaliselt küünlaid ja Imatra linnavolikogu kogunes  kriisiistungile. «Imatra on olnud väga rahulik piirilinn – seepärast see nii haiget teebki,» arvas Winberg.

Seotud lood
03.12.2016 06.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto