Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
05.12.2016
Eesti Arstid ähvardavad valitsust streigiga (4) Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mälumäng Jälitusoperatsioon «Kolhoos» ehk Ida-Viru allilma vahelevõtmine (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Uuring: inimesed kahtlevad maksumuudatuste tulutoovas mõjus Reservväelased ja kaitseliitlased veetsid nädalavahetuse õppustel Europarlamendi komisjon hakkab Partsi kuulama Reps turgutab vene koole Robotexil käis rekordiline hulk pealtvaatajaid Majandus Leedu edu põhjusi tuleb otsida maksuerisustest Repinski kitsefarmi toodete müük pole kasvanud (1) Starbucks toob turule eliitkohvikud Välismaa Austria sai lõpuks presidendi valitud Välismaa lühid Faktikast: viis viimast Soome massitulistamist Itaallased hääletasid Renzi pakutud muutuste üle Tragöödia tabas mitmes mõttes lähedalt Soomet raputab Imatras lahti rullunud tragöödia (1) Arvamus Eero Janson: pagulased tööle! Aga kuidas? (10) Juhtkiri: Itaalia valik (2) Mikk Sarv: kuuskedest jõulukuul – kui vana on vana? (3) Rein Veidemann: elagu Soome! (2) Postimees 1938. aastal: Keres jutustab Hollandi turniirist. Maailmameistrimatš oleks Eestile suureks propagandaks. Rootsi minister: Euroopa poliitikuid on tabanud «uus tõsidus» Mart Raudsaar: head sõbrad, kui palju me veel Eesti märgi otsimisele kulutada tahame? (1) Kultuur Ma pole rassist, kuid…. Tüdrukutirtsu silmadega vanaema Elmar Kitse 1966. aasta näituse teine olemine Sport Raisma kaotas maineka turniiri poolfinaalis maratonmatši Haigused, ebasobivad olud ja üksik punktikoht (1) Spordi lühiuudised Tallinnas näidati tippspordi tõelist kõrgtaset Saalihoki MM: Eesti napp pääsemine ning võimas fännimöll Elu parima hooaja alguse teinud Ilves: varu veel on Kolisevaid ämbreid vältinud Serviti lõpetas kullapõua Mercedes tahab Hamiltonist teha Schumacheri ja uuest sõitjast Massa Tarbija Postimees testib: kui mugavad on moodsad selvekassad? Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mis juhtub, kui pangakaart jääb sularahaautomaati? Tartu Palamuse vald pani elanikega korterid enampakkumisele (1) Ühe jalaga mehe päevad algavad vasaku jalaga. Alati (1) Riiulile lisandus uus sats terrakotasid Koolilapsed joonistasid muuseumis võidu Georgi vajab tarka abi Silmakirjalikkuse meistriklass (2) Kui vastutajaid on palju, siis kes lapse eest vastutab? Beebidele kinkide tegemisest sündis ettevõte Annelinna gümnaasiumi õpetaja mõtles välja uue sportmängu - estballi (1) Tennisetreener: Tartu vajab veel ühte sisehalli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolilapsed joonistasid muuseumis võidu

1 min lugemist
Joonistusvõistluse kuulutas välja ERMi direktor Tõnis Lukas. FOTO: Sille Annuk

Möödunud reedel võtsid Eesti Rahva Muuseumis mõõtu 150 koolilast üle Eesti. Nad joonistasid muuseumi näitusealalt üles vabalt valitud eksponaadi.

ERMi programmijuhi Saale Randalu sõnul oli seekordne võistujoonistamine juba kahekümnes. 

«Võistlus kutsuti ellu, et tuua kunstihuvilisi lapsi muuseumisse,» selgitas Randalu. «Meie siht on, et lapsed süveneksid mõnda etnograafilisse esemesse ja joonistaksid selle paberile. Aga kõik muu, mis esemega pildi peal juhtub, on juba lapse fantaasia.» 

Ta oli kindel, et ERMi uus maja ja väljapanek mõjutab seekordseid töid. «See teeb võistlusest meilegi põneva päeva,» tõdes Randalu vahetult enne võistluse väljakuulutamist. Esialgu oli see koolidevaheline võistujoonistamine, kuid nüüd on joonistusõpetajad öelnud, et kõige tähtsam on lasta lastel joonistada põnevas keskkonnas ja näha teiste töid.

ERMi programmijuhi Saale Randalu sõnul oli seekordne võistujoonistamine juba kahekümnes.

Võistluse parimad selgitati välja neljas kategoorias. Pildi tegemiseks anti aega neli tundi ning joonistada võis hariliku pliiatsi, värvipliiatsi, kriidi, viltpliiatsi või rasvapliiatsiga.

Žürii otsuse järgi kuulutati esimese vanuseklassi (1.–3. klass) parimaks Annaliisa Nodapera Suure-Jaani koolist. Teises vanuseklassis (4.–6. klass) tegi parima töö Johann Mürk Tartu erakoolist Tera. Kolmandas vanuserühmas (7.–9. klass) oli võitja Sandra Serena Sulin Saku gümnaasiumist ja neljandas (10.–12. klass) Carol Kottise Ülenurme gümnaasiumist. 

Kõikidest laste töödest valmis ka näitus, mida ERMi külastajad saavad veel kaua vaadata. 

(1.-3. klass) Annaliisa Nodapera. FOTO: ERM
(4.-6. klass) Johann Mürk. FOTO: ERM
(7.-9. klass) Sandra Serena Sulin. FOTO: ERM
(10.-12. klass) Carol Kottise. FOTO: ERM
Seotud lood
03.12.2016 06.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto