Sisukord
Eesti
Tänane leht
05.12.2016
Eesti Arstid ähvardavad valitsust streigiga (4) Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mälumäng Jälitusoperatsioon «Kolhoos» ehk Ida-Viru allilma vahelevõtmine (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Uuring: inimesed kahtlevad maksumuudatuste tulutoovas mõjus Reservväelased ja kaitseliitlased veetsid nädalavahetuse õppustel Europarlamendi komisjon hakkab Partsi kuulama Reps turgutab vene koole Robotexil käis rekordiline hulk pealtvaatajaid Majandus Leedu edu põhjusi tuleb otsida maksuerisustest Repinski kitsefarmi toodete müük pole kasvanud (1) Starbucks toob turule eliitkohvikud Välismaa Austria sai lõpuks presidendi valitud Välismaa lühid Faktikast: viis viimast Soome massitulistamist Itaallased hääletasid Renzi pakutud muutuste üle Tragöödia tabas mitmes mõttes lähedalt Soomet raputab Imatras lahti rullunud tragöödia (1) Arvamus Eero Janson: pagulased tööle! Aga kuidas? (10) Juhtkiri: Itaalia valik (2) Mikk Sarv: kuuskedest jõulukuul – kui vana on vana? (3) Rein Veidemann: elagu Soome! (2) Postimees 1938. aastal: Keres jutustab Hollandi turniirist. Maailmameistrimatš oleks Eestile suureks propagandaks. Rootsi minister: Euroopa poliitikuid on tabanud «uus tõsidus» Mart Raudsaar: head sõbrad, kui palju me veel Eesti märgi otsimisele kulutada tahame? (1) Kultuur Ma pole rassist, kuid…. Tüdrukutirtsu silmadega vanaema Elmar Kitse 1966. aasta näituse teine olemine Sport Raisma kaotas maineka turniiri poolfinaalis maratonmatši Haigused, ebasobivad olud ja üksik punktikoht (1) Spordi lühiuudised Tallinnas näidati tippspordi tõelist kõrgtaset Saalihoki MM: Eesti napp pääsemine ning võimas fännimöll Elu parima hooaja alguse teinud Ilves: varu veel on Kolisevaid ämbreid vältinud Serviti lõpetas kullapõua Mercedes tahab Hamiltonist teha Schumacheri ja uuest sõitjast Massa Tarbija Postimees testib: kui mugavad on moodsad selvekassad? Lapse vaktsineerimisest keeldumine muutub raskemaks Mis juhtub, kui pangakaart jääb sularahaautomaati? Tartu Palamuse vald pani elanikega korterid enampakkumisele (1) Ühe jalaga mehe päevad algavad vasaku jalaga. Alati (1) Riiulile lisandus uus sats terrakotasid Koolilapsed joonistasid muuseumis võidu Georgi vajab tarka abi Silmakirjalikkuse meistriklass (2) Kui vastutajaid on palju, siis kes lapse eest vastutab? Beebidele kinkide tegemisest sündis ettevõte Annelinna gümnaasiumi õpetaja mõtles välja uue sportmängu - estballi (1) Tennisetreener: Tartu vajab veel ühte sisehalli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reps turgutab vene koole

9 min lugemist
Mailis Reps. FOTO: Jaanus Lensment

Alustuseks klaarime ära, et jutt, nagu oleks Mailis Reps ise soovinud saada hoopis justiitsministriks, oli tema kinnitusel vaid spekulatsioon, sest seda kohta soovis Isamaa ja Res Publica Liit hoida kindlalt Urmas Reinsalule. See, et Keskerakonna 41-aastasest aseesimehest sai taas haridusminister, oli pigem viimase hetke tulemus.

Tellijale Tellijale

Kõige enam soovis koalitsioonist haridusministeeriumisse jõuda sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski, kes oli Taavi Rõivase valitsuses aasta seda tööd teinud. Repsist oleks võinud saada hoopis sise- või välisminister. Kui valitsuse kaardipakk oli lõpuks viie kaupa laiali jagatud, oli Keskerakonna käes ikka haridus- ja teadusministri portfell ning siis oli juba loogiline anda see Repsile.

Esimese poolteise töönädalaga tegi Reps ministeeriumirahvale olulise käigu – ta jõudis juba teisel päeval Tartusse ministeeriumi peamajja ning on lubanud vähemalt ühel päeval nädalas Tartus töötada. Ja mitu päeva on ta jõudnud olla juba ka Brüsselis kolleegidega tutvumas ning Euroopa tasandil haridusasju arutamas. Homme on tal võimalus esitleda värskeid Eesti hariduse tulemusi rahvusvahelises võrdluses ehk kuulsa PISA testi tulemusi. Vihjete keelest võib välja lugeda, et seekordsedki tulemused ei valmista Eesti suhtes pettumust. Ikka vastupidi.

03.12.2016 06.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto