Sisukord
Arvustused
Postimees
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõsisem jõululugu kogu perele

3 min lugemist
Adele (Grete Jürgenson) ja Peter (Martin Tikk) aktsioonis. FOTO: Jaana Süld

Minu 9-aastane tütar luges eelmisel suvel Kate DiCamillo raamatut «Mustkunstniku elevant». Et see paelus teda väga, tuli ka otsus NUKU lavastust vaatama minna üsna kiirelt. Lugu on suhteliselt tõsine, samas kätkeb teatavat põnevust ning ka jõuludele nii omast usku imedesse ja südame järgi tegutsemist.

Tellijale Tellijale

Üle pika aja nukuteatrisse minek oli omamoodi ettevõtmine, sest selles vanuses on lapsele tekkinud nii palju muid huvisid. Erinevalt minust oli ta klassiga jõudnud NUKU uuenenud hoonega juba tutvuda. Seega tundus, nagu läheksin rohkem enda pärast teatrisse ja eks siin ole oma tõepõhi all.

«Mustkunstniku elevandis» saavad kokku mitme pere ja paari elulood – kes soovib hullupööra tähelepanu, kes soovib lapsi, kes otsib armastust – ja seda on huvitav jälgida suurtelgi. Ent niisuguse helge jõululavastusega, nagu oli «Vaata, Madlike, lund sajab!», pole kindlasti tegu: pigem sobib see natuke vanematele (vähemalt viiestele) lastele. Nooremad lähevad rahutuks ja päris väiksed võivad isegi nutma hakata.

05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto