Sisukord
Arter
Tänane leht
10.12.2016
Eesti Mälumäng Susi protsess algab tõenäoliselt lähikuudel Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Pensioni koju toomise tasu kallineb Tagakülg Kohtunik lubab järgida oma siseveendumust Mudavannid vahelduvad pesuga Toomas Lepp kinnitas nõukogule oma süütust Eesti lühiuudised Uue ministrikandidaat käis Kadriorus Esikülg 10. detsember Väike Vladik tuli Eestisse ravile Majandus Maag teatas Tere ostmisest Ühisdeklaratsioonidega saab tagasi sama palju raha Majanduse lühiuudised Välismaa Rumeenia valib homme parlamenti Rumeenia parteide valimisplatvormid kõik ühte nägu ja sisutühjad Serbia ääremaa sigitab islamiäärmuslasi Arvamus Juhtkiri: vähem silmakirjalikkust (10) Hendrik Alla: kalibreeritud tagumik Värskus tõi võidu Postimees 1914. aastal: sõda Kogemus loeb Ei ühtegi sõna päritolust Sulle, mulle, pigem mulle (1) Ajalugu läbi Eesti fotokuningate kaamerasilma Indrek Schwede veste: jalgpall, meeste viimaseid pelgupaiku Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) EKI keelekool: endlikepp ja näpupood Kultuur Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Metallica – metal'i tööeetikud Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Väikene hümn vaimuvalgusele Tähemehe Maal veedetud aastate kroonika Kas Looja tunneb kiusatust? Sport Spordi lühiuudised Sildaru poolel teel tiitli kaitsmisele Venelased on supi sees, millest on raske välja tulla Töö käib Vassiljevi viimase suure lepingu nimel Mariel Gregor: vastumeelsus «kehka» vastu kadugu, aga laiskus samuti (2) Hispaanlaste kasvatatud noore sloveeni tähelend AK Margit Timakov: olgem tasakaalukad Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Naatukene nihu kaust Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Kas Looja tunneb kiusatust? Väikene hümn vaimuvalgusele Gunda Tire: mida PISA uuring näitab andekate laste kohta? (1) Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: vormelilegendi kiirvisiit Iga teine on ülekaalus – püsti, liigutama, reket kätte ja Arsenali või Manchester City treeneri jutule (10) Karl Pajusalu: kuidas müüa teadusliku sisuga raamatuid? Arter Positsioneerimisest Poliitikud, palun, raputage endale tuhka pähe! (2) Ainult wifist jääb väheseks Nõid Nastja on oma kehaga sõber Taste of Asia: ettevaatlikud Aasia maitsed Rotermanni kvartalis Jüri Nikolajev – Eesti hääl Narvas(t) (47) Võimatu moemissioon: leia müts! Põgus põige põhjamaisele jõululauale Teeks õige stiilipeo? Kurb küll, kui ind kaob. Kust leida tiivad? Raju andmine kontori jõulupeol Esoteerikaäri: palju enamat kui kivikaubandus Autoarvustus:Peugeot 3008. Lõvikutsikas jahib tulevikku Tänavused jõulud tulevad vilkudes ja vilistades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Positsioneerimisest

2 min lugemist
Jüri Kolk. FOTO: Sille Annuk

Hiljuti meenus kuulsa koomiku Louis CK terane tähelepanek, mida võiks vaba käega tõlkida ehk nii: kõik on vaimustav, aga keegi pole rahul. Louis CK toob näiteks, kuidas inimesed lennureiside üle torisevad. Miski ei sobi neile. «Aga pärast, mis siis sai, kui te olite lennurajal viisteist minutit oodanud?» küsib Louis CK. «Kas te istusite tugitoolis kümne kilomeetri kõrgusel õhus? Kas te lendasite uskumatu kiirusega ühest kohast teise? Selliste vahemaade läbimiseks kulus vanasti mitu põlvkonda. Selle mehe asemel, kes oma naisega teele asus, jõudsid kohale tema lapselapsed. Kas me ei peaks selle ime eest tänulikud olema, kas me ei peaks kogu reisi vältel vaimustunult kiljuma?»

Tellijale Tellijale

Mina arvan, et ei peaks. On täiesti normaalne võtta uuendused omaks, harjuda nendega ja hakata ootama (ja leiutama!) enamat. Vastasel korral vaimustuks me seni esimesest kivikirvest ega oleks kaugemale jõudnudki. Muide, kõik teavad, et kõik uus ei aita paremuse poole.

Näiteks odavlend on laias laastus nagu iga teinegi – istud, nägu mossis, kümne kilomeetri kõrgusel tugitoolis ja jõuad imeliselt kiiresti mingisse väga kaugel asuvasse paika. Detailides on siiski erinevusi. Odavlennufirmad küsivad pagasi eest rohkem kui lennufirmad. Muidugi ei tähenda see, et odavaimat otsivad inimesed ostaks kalli pagasipileti. Inimesed suruvad salongikõlblikku kohvrisse täpselt nii palju kui võimalik. Hinnapoliitika – suhteliselt odavad piletid ja väga kallis lisapagas – tulemusena on neid kotte, mida tahetakse salongi võtta, tunduvalt rohkem kui tavaliselt,  ja need, viimne kui üks, on täpselt lubatud mõõdus, reisijad ei anna järele sentimeetritki. Tagajärg on ennustatav – kõik kaasavõetavad kotid salongi ära ei mahu. Pardalemineku järjekorras öeldakse reisijatele mingil hetkel, et vabandust, nüüd lähevad kõik kohvrid pagasiruumi. Väärtuslikud asjad soovitatakse kohvrist välja tõsta ja endaga salongi kaasa tassida, sest ka loopijad on inimesed suure algustähe ja oma väikeste nõrkustega. Muidugi tuleneb sellest meetmest, et vilunumad reisijad lähevad varakult väravasse ja seisavad järjekorras kauem (oh rõõmu!), ja hilisemad saabujad hoiavad lennukis läpakat – seda kasutamata – süles.

09.12.2016 12.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto