Sisukord
Maailm
Tänane leht
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks

3 min lugemist
Kreeka lipp päästelaeval, mis jälgib migrandialuse teekonda Egeuse merel Türgist Kreeka Lesbose saarele. FOTO: Santi Palacios/AP/Scanpix

Möödunud reedel kutsus Euroopa Liidu välisteenistuse (EEAS) pressiesindaja Maja Kocijančič Türgit üles austama Euroopa Liidu riikide õigust otsustada ise oma mere- ja õhuruumi üle.

Tellijale Tellijale

Kocijančič lisas, et Ankara peaks vältima liikmesriigi vastu suunatud ähvardusi ja tahtlikku pingete tekitamist, mis võib kahjustada heanaaberlikke suhteid ja vaidluste rahumeelset lahendamist. See liikmesriik, millele Kocijančič viitas, on otseloomulikult Kreeka ehk üks kahest peamisest sisenemispunktist, mille kaudu pagulased ELi jõuavad.

EEASi pressiesindaja tegi oma avalduse päev pärast seda, kui Kreeka peaminister Alexis Tsipras oli pidanud telefonivestluse Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeliga. Tsiprase ärevus oli tingitud Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani hiljutistest hoiatustest, et kui Euroopa Liit talle jätkuvalt survet avaldab, avab Türgi uuesti Euroopasse tahtvatele pagulastele Kreeka rändetee.

05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto