Sisukord
Sport
Tänane leht
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta

3 min lugemist
Rahvusvahelise Tõsteliidu president Tamas Ajan on ala juhtimise juures olnud juba üle 40 aasta. FOTO: GOH CHAI HIN/AFP/Scanpix

Sel aastal on spordimaailma raputanud uudised patustest sportlastest, kes on jäänud vahele 2008. aasta Pekingi ning 2012. aasta Londoni olümpiamängude dopinguproovide järelkontrollis. Suurimad patustajad on olnud tõstjad. Nüüd räägitakse aina valjemal häälel, et ala tippjuhtkonna seas ei ole kõik korras. Kõige tipuks koguvad ka rahvusvahelisel tasandil hoogu jutud, et tõstmine võidakse tulevikus olümpiamängude kavast välja heita.

Tellijale Tellijale

Rahvusvahelist Tõsteliitu (IWF) on 2000. aastast presidendina juhtinud praegu 77-aastane ungarlane Tamas Ajan, kes oli enne seda 25 aastat alaliidu peasekretär. Seega on Ajan olnud tõstespordi juhtimises kõige kõrgemal tasandil juba üle 40 aasta. Mais tulevad järjekordsed IWFi valimised ning muutuste tegemiseks vajab alaliit kriitikute hinnangul kindlasti uut hingamist. Siiski kavatseb Ajan oma toolist kõvasti kinni hoida.

«Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) on andnud mõista, et samamoodi jätkates võidakse tõstmine olümpiamängude kavast kõrvaldada,» tunnistas Euroopa Tõsteliidu asepresident Jaan Talts juunior.

05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto