Sisukord
Eesti
Postimees
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast

5 min lugemist
Viimsi kooli direktor Karmen Paul koolimaja ees. FOTO: Jaanus Lensment / Postimees

Koolides murtakse pead, kuidas leida üles ja motiveerida üliandekaid lapsi, kes seni on pidanud omapäi hakkama saama.

Tellijale Tellijale

Harjumaal tegutseva Jüri gümnaasiumi direktor Maria Tiro on neil päevil tegelenud harvaesineva «probleemiga» – ühe 8. klassi õpilase vanem esitas koolile keeletesti tunnistuse, mis ütleb, et laps oskab inglise keelt tasemel C1+. See tähendab kõrgtaset: andekas laps räägib võõrkeelt paremini kui osa tema õpetajaid. «Õpilasele koostatakse individuaalne õppekava, juhendama hakkab teda pikaajalise kogemusega gümnaasiumi inglise keele õpetaja,» rääkis Tiro.

Tallinna lähedal asuv Viimsi kool aga otsib parasjagu spetsiaalset eripedagoogi või psühholoogi, kes töötaks välja süsteemi, kuidas andekaid õpilasi koolis märgata ja nendega edasi töötada. «Kõik koolid otsivad viise, aga tundub, et kõik leiutavad veel jalgratast,» arvas direktor Karmen Paul.

05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto