Sisukord
Majandus
Tänane leht
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud

3 min lugemist
Tagasiastumisest teatanud Itaalia peaminister Matteo Renzi. FOTO: ANDREAS SOLARO/AFP

Turud reageerisid Itaalia referendumi tulemustele samamoodi kui kuu aega tagasi toimunud USA presidendivalimistele, ainult fluktuatsioonid olid märkimisväärselt tagasihoidlikumad. Algul oli küll väike ehmatus, kuid seejärel suudeti end kiiresti koguda ning negatiivsed liikumised finantsturgudel muutusid mõne tunni pärast positiivseteks.

Tellijale Tellijale

«Pole raske näha, et silmapiiril on uued valimised, ja pole väga raske näha, et (opositsiooniline) Viie Tähe Liikumine saab võimule ning seab endale eesmärgi lahkuda Euroopa Liidust, loobuda eurost või teha mõlemat,» ütles investeerimisfirma State Street Global Advisors Aasia-Vaikse ookeani piirkonna turgude juht Mark Willis hommikul Reutersile. «Itaalia jaoks on stabiilse valitsuse moodustamine kriitilise tähtsusega, sest habras majandus jätab poliitikutele lahendada pangandussüsteemi likviidsusprobleemid,» lisas ta.

«Arvestades poliitilisi hoovusi, mis eurotsoonis liiguvad, arvan ma, et integratsiooni pooldavatel poliitikutel on sisuliselt võimatu lisada ühisraha vildakasse arhitektuuri puuduvad ehituskivid,» ütles The Wall Street Journalile investeerimisfirma BMO Financial Group valuutaturgude strateeg Stephen Gallo. «Riskid, et eurotsoon võib laguneda, kasvavad,» lisas ta.

05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto