T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Tagasiastumisest teatanud Itaalia peaminister Matteo Renzi.
Tagasiastumisest teatanud Itaalia peaminister Matteo Renzi. Foto: ANDREAS SOLARO/AFP

Turud reageerisid Itaalia referendumi tulemustele samamoodi kui kuu aega tagasi toimunud USA presidendivalimistele, ainult fluktuatsioonid olid märkimisväärselt tagasihoidlikumad. Algul oli küll väike ehmatus, kuid seejärel suudeti end kiiresti koguda ning negatiivsed liikumised finantsturgudel muutusid mõne tunni pärast positiivseteks.

«Pole raske näha, et silmapiiril on uued valimised, ja pole väga raske näha, et (opositsiooniline) Viie Tähe Liikumine saab võimule ning seab endale eesmärgi lahkuda Euroopa Liidust, loobuda eurost või teha mõlemat,» ütles investeerimisfirma State Street Global Advisors Aasia-Vaikse ookeani piirkonna turgude juht Mark Willis hommikul Reutersile. «Itaalia jaoks on stabiilse valitsuse moodustamine kriitilise tähtsusega, sest habras majandus jätab poliitikutele lahendada pangandussüsteemi likviidsusprobleemid,» lisas ta.

«Arvestades poliitilisi hoovusi, mis eurotsoonis liiguvad, arvan ma, et integratsiooni pooldavatel poliitikutel on sisuliselt võimatu lisada ühisraha vildakasse arhitektuuri puuduvad ehituskivid,» ütles The Wall Street Journalile investeerimisfirma BMO Financial Group valuutaturgude strateeg Stephen Gallo. «Riskid, et eurotsoon võib laguneda, kasvavad,» lisas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles