Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi

1 min lugemist
Majandusteaduskonnal tuleb järgmisest sügisest kolida Oeconomicumist Toomele Liivi tänavale vanasse rahvusarhiivi hoonesse. FOTO: Margus Ansu

Tartu ülikool ehitab Narva maanteele uue IT-keskuse, kus tulevikus õpivad koos IT-erialade, matemaatika- ning majandusõppe tudengid. Majandusteaduskonnal tuleb seetõttu järgmisest sügisest IT-keskuse ehituse ajaks kolida Oeconomicumist Toomele Liivi tänavale vanasse rahvusarhiivi hoonesse.

Ülikooli kantsler Andres Liinat ütles, et üks variante oli ka raudteejaama läheduses Kuperjanovi tänaval asuv endine ERMi hoone. Liinat selgitas, et rahvusarhiivi koridoride ja kabinettide paigutus oli aga teaduskonnale sobivam ning enne sissekolimist tuleb teha vaid sanitaarremont ja veidi elektritöid, panna paika videoprojektorid ja wifivõrk.

Liinati sõnul said nad Riigi Kinnisvara aktsiaseltsilt läinud nädalal lõpliku kinnituse, et vana rahvusarhiivi hoone antakse ülikoolile üürile. Ülikool on leppinud Riigi Kinnisvaraga kokku poolte kohustuses, üürisummas ja mis ruume täpsemalt üüritakse. Liinat lisas, et lepingu kohaselt kasutab ülikool ise vaid kahte alumist korrust, kuid omab teiste korruste suhtes allüüri õigust. Millise summa eest ülikool ruume üürib, et soovinud Liinat avaldada.

Majandusteaduskonna üliõpilaste küsitlusest selgus, et nad ei ole veel kursis, kus õppetöö järgmisel õppeaastal käib. Statistika eriala kolmanda kursuse üliõpilase Kristi Ernitsa sõnul ei ole neid sellest teavitatud. Instituudi uue, ajutise asukoha tõttu muutub tudengite koolitee endise majandusteaduskonna lähedastest ühiselamutest uuel õppeaastal 11–17 minutit pikemaks. 

Tartu ülikooli majandusteaduskonna kolmanda kursuse üliõpilase Maiko Kiisi sõnul õppetöö tingimused hullemaks ikka minna ei saa, sest praegune majandusteaduskonna hoone on nõukogudeaegne ja juba väga räsitud. «Toomemäele ongi mõnus kõmpida,» arvas ta uue koolitee pikkuse kohta.

Tartu ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pageli sõnul valmib uue IT-keskuse projekt järgmise aasta juuliks, seejärel korraldab ülikool ehitushanke ning ilmselt 2017. aasta sügisel algab ehitus. Uutes ruumides plaanitakse alustada õppe- ja teadustööd hiljemalt 2019. aasta sügissemestril.

Seotud lood
05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto