K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel

Kristi Malmberg
, majandustoimetuse juht
Facebook
Comments

Uue valitsuse rutakalt vastuvõetavate maksumuudatuste värskeim versioon kohustab mootorsõiduki maksu tasuma igal omanikuvahetusel ning kasvatab tulumaksuvaba miinimumi jõulise tõstmise kulu 147 miljoni euroni.

Riigikogu rahanduskomisjon arutas eile mahukat maksumuudatuste paketti, mis tuleb uue koalitsiooni poliitika elluviimiseks kiirkorras vastu võtta. Rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov nentis eilsel värskemaid maksumuudatusi tutvustaval pressibriifingul, et nad on praegu sellises olukorras, kus eelarve menetlus on riigikogus pooleli ja sellega on see tempo praegu ette antud.

«Samas, suured asjad, kus tuleb kiirustamist ära hoida, on praegu ettevalmistamisel, räägime pangalõivust, ettevõtluskontost, dividendide tulumaksu 14 protsendist, mis on kõik järgmise aasta teemad,» rääkis Jegorov.

Facebook
Comments
Tagasi üles