R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks

Evelyn Kaldoja
Facebook
Comments
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump pressikonverentsil Manhattanil.
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump pressikonverentsil Manhattanil. Foto: JIM BOURG/REUTERS/SCANPIX

Eile kogunesid ajakirjanikud Brüsselis enne NATO välisministrite kohtumist peasekretär Jens Stoltenbergi pressikonverentsile ning otsisid seal kinnitust kuulujuttudele, et Donald Trumpi pärast lükatakse alliansi järgmine tippkohtumine edasi.

See, et tuleval aastal tippkohtumine tuleb ja Brüsselis toimub, sai paika juba suvisel Varssavi tippkohtumisel. Lisaks keerukamaks muutunud julgeolekuolukorrale on sellel ka traditsioonilisem põhjus – USA presidendivalimised ja tava, et nende järel tuuakse alliansi kaitsekuludest valdavat osa kandva maa uus riigipea Euroopa kolleegidega tutvuma.

Väidetavalt plaaniti tippkohtumine algul märtsis korraldada. Siis saanuks klaase kokku lüüa ka selle puhul, et aastakümneid ajutisel pinnal paiknenud NATO on lõpuks ometi saanud uhiuue ja esimest korda just nende jaoks ehitatud peakorteri. Seda pigem arvestusega, et president on Hillary Clinton ja elu läheb edasi ootuspäraselt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles