Sisukord
Välismaa
Postimees
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks

3 min lugemist
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump pressikonverentsil Manhattanil. FOTO: JIM BOURG/REUTERS/SCANPIX

Eile kogunesid ajakirjanikud Brüsselis enne NATO välisministrite kohtumist peasekretär Jens Stoltenbergi pressikonverentsile ning otsisid seal kinnitust kuulujuttudele, et Donald Trumpi pärast lükatakse alliansi järgmine tippkohtumine edasi.

Tellijale Tellijale

See, et tuleval aastal tippkohtumine tuleb ja Brüsselis toimub, sai paika juba suvisel Varssavi tippkohtumisel. Lisaks keerukamaks muutunud julgeolekuolukorrale on sellel ka traditsioonilisem põhjus – USA presidendivalimised ja tava, et nende järel tuuakse alliansi kaitsekuludest valdavat osa kandva maa uus riigipea Euroopa kolleegidega tutvuma.

Väidetavalt plaaniti tippkohtumine algul märtsis korraldada. Siis saanuks klaase kokku lüüa ka selle puhul, et aastakümneid ajutisel pinnal paiknenud NATO on lõpuks ometi saanud uhiuue ja esimest korda just nende jaoks ehitatud peakorteri. Seda pigem arvestusega, et president on Hillary Clinton ja elu läheb edasi ootuspäraselt.

05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto