P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust

Postimees
Facebook
Comments
NATO peasekretär Jens Stoltenberg ja Türgi president Recep Tayyip Erdogan viimase palees.
NATO peasekretär Jens Stoltenberg ja Türgi president Recep Tayyip Erdogan viimase palees. Foto: Reuters/ScanPix

Väidetavalt on NATOs töötavate inimeste postkasti jõudnud kirju nende Türgi kolleegidelt, kus nood kirjeldavad üleöö tekkinud kriisi: riik tühistas nende diplomaatilise passi ja külmutas pangakonto ning nõuab kodumaale naasmist, nemad aga kardavad, et seal ootavad ees repressioonid.

Sestap on sajad nii NATO peakorteri asukohariigis Belgias, Saksamaal kui mujal töötanud Türgi diplomaadid ja sõjaväelased esitanud neile maadele varjupaigataotlusi.

Türgi aga nõuab nende väljaandmist, väites, et need inimesed võivad olla kuulunud nn Fetullah Güleni Terroristlikku Organisatsiooni ehk FETÖsse, kes väidetavalt korraldas Türgi suvise riigipöördekatse. Ükski teine NATO maa FETÖ-nimelist terroriorganisatsiooni oma nimekirjadesse pannud pole, USA on vettpidavate tõendite saamiseni keeldunud välja andmast isegi juba aastaid nende riigis elavat Fetullah Güleni usuliikumise liidrit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles