Sisukord
Välismaa
Tänane leht
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust

2 min lugemist
NATO peasekretär Jens Stoltenberg ja Türgi president Recep Tayyip Erdogan viimase palees. FOTO: Reuters/ScanPix

Väidetavalt on NATOs töötavate inimeste postkasti jõudnud kirju nende Türgi kolleegidelt, kus nood kirjeldavad üleöö tekkinud kriisi: riik tühistas nende diplomaatilise passi ja külmutas pangakonto ning nõuab kodumaale naasmist, nemad aga kardavad, et seal ootavad ees repressioonid.

Tellijale Tellijale

Sestap on sajad nii NATO peakorteri asukohariigis Belgias, Saksamaal kui mujal töötanud Türgi diplomaadid ja sõjaväelased esitanud neile maadele varjupaigataotlusi.

Türgi aga nõuab nende väljaandmist, väites, et need inimesed võivad olla kuulunud nn Fetullah Güleni Terroristlikku Organisatsiooni ehk FETÖsse, kes väidetavalt korraldas Türgi suvise riigipöördekatse. Ükski teine NATO maa FETÖ-nimelist terroriorganisatsiooni oma nimekirjadesse pannud pole, USA on vettpidavate tõendite saamiseni keeldunud välja andmast isegi juba aastaid nende riigis elavat Fetullah Güleni usuliikumise liidrit.

05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto