Sisukord
Sport
Postimees
06.12.2016
Eesti Süüdistus paljastab Savisaare salaelu (19) Mälumäng «Kurat, ma ütlen» (2) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Savisaar: Sina ei saa minuta, mina sinuta. (8) Pillifond esitles hinnalisi ajaloolisi keelpille Esikülg 6. detsember Parts lubab IRLis jätkata Iga kool leiutab üliandekate jaoks oma jalgratast Majandus Itaalia hääletus turgusid ei liigutanud Majanduse lühiuudised Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Olerex: maailmaturu hinnakasv kandub üle ka Eesti jaehindadesse Vana Tallinna liköör valiti Soome riigi esindusnapsuks Automaksu tuleb hakata tasuma igal omanikuvahetusel Välismaa Türgi territoriaalnõuded ja ähvardused rändelepe katkestada muudavad kreeklased ärevaks Trumpi peetakse NATO kohtumise edasilükkajaks Välismaa lühiuudised 6.12.2016 Itaalia astus referendumiga tundmatusse Stoltenberg pareeris ka Türgi ohvitseride küsimust Arvamus Meelis Einstein: nüüdisaegne infrastruktuur võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (3) Vambola Paavo: poliitikud ka ei õpi (2) Sirje Niitra: ei taha enam nõukanostalgiat (5) Juhtkiri: mäng on läbi, Keskerakond. On vastuste aeg (10) Postimees 1890. aastal: kas kool kiusab lapsi? Kultuur Tõsisem jõululugu kogu perele Kuidas elada, kui surm passib läve taga Sport Soe ilm võttis Sildarult võimaluse püüda veel üht X-mängude pääset Spordi lühiuudised Skandaalidesse sattunud tõstmine ähvardatakse olümpialt välja jätta Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub Rosberg ja teised püstipäi lahkujad: lähen ja naeran... (1) Tarbija Emme jagamise äpist signaalpoini Tartu Ülikooli raamatukogu jääb teadmata ajaks suletuks Paisuv Eeden plaanib kobarkino ja parkimismaja (2) Promenaadi kavand pöörab Atlantise naabruse pea peale Majandusteaduskond kolib ajutiselt vanasse rahvusarhiivi Tartu tantsijad ihkavad maailmameistreiks Verni Loodmaa: Tartu ja Soome – lähedased aastakümneid Karl Pütsepp: idiokraatia vastu Mida ja kuidas kasvatavad väikestes lastes muinasjutud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rikutud sedel ja lootusetuse tunne – trall Eesti vehklemises jätkub

2 min lugemist
Vehklemisliidu presidendina jätkav Margus Hanson ja tema häälekaim vastane Helen Nelis-Naukas. FOTO: Postimees.ee fotomontaaž/Mihkel Maripuu/Liis Treimann

Alati intriigidega silma paistnud kodune vehklemiselu sai eile omapärase peatüki juurde. Vehklemisliidu üldkoosolekul valiti presidendiks taas endine kaitseminister Margus Hanson, aga vastaspool usub, et Hansoni võidus mängis rolli salapärane rikutud sedel. Ühtsust ja töörahu pole uuelt juhatuselt igatahes oodata.

Tellijale Tellijale

Seniseid otsustajaid võib nimetada Hansoni, naiskonna peatreeneri Kaido Kaaberma ja endise tipu Meelis Loidi teljeks. Hansoni võimekust alaliidu juhina ja Kaaberma valikuid naiskonna lootsina on kõige jõulisemalt kahtluse alla seadnud Haapsalust pärit treener Helen Nelis-Naukas.

Eesti tippude Katrina Lehise, Kristina Kuuse ja Nelli Paju isiklik treener Nelis-Naukas usub, et paleepöördeks oleks nüüd hea võimalus olnud... kui mängu poleks sekkunud ebakorrektne sedel. Presidenti valivaid klubisid oli küll 12, aga ühele sedelile oli märgitud toetushääl nii Hansonile kui ka alles reedel vastaskandidaadiks esitatud Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) presidendile Kersti Krachtile – Hansonile rist ja Krachtile linnuke. Korrektseid poolthääli sai Hanson kuus ja Kracht viis. Enne valimisi oli vehklemisinimeste arusaam, et Hansoni leeri toetab seitse ja opositsiooni viis klubi.

Hanson ei soovinud spekuleerida, kas sedel rikuti kogemata või mingil põhjusel hoopis meelega. Nelis-Naukas oli veendumusel, et tegu oli äpardusega ning jõudude vahel valitses tasakaal. «Ma usun, et see juhtus kogemata ja see inimene, kes selle eksimuse tegi, ei julge oma isikut avaldada. Võib-olla mängis rolli see, et protseduur polnud kuigi hästi arusaadav,» tõdes ta pärast tulemuste selgumist nördinult.

05.12.2016 07.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto