P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Meeskonna kaotanud klubi ootab karm argipäev

Kadi Parts
Facebook Twitter
Comments
Laupäeval jõudsid 50 Chapecoense klubiga seotud hukkunu surnukehad klubi kodustaadionile. Pärast mälestusteenistust ootab klubi ees raske periood, kui tuleb meeskonda hakata uuesti üles ehitama.
Laupäeval jõudsid 50 Chapecoense klubiga seotud hukkunu surnukehad klubi kodustaadionile. Pärast mälestusteenistust ootab klubi ees raske periood, kui tuleb meeskonda hakata uuesti üles ehitama. Foto: Wesley Santos/Scanpix

Eelmisel nädalal traagilises lennuõnnetuses suurema osa meeskonnast kaotanud Chapecoense jalgpalliklubi on nüüdseks oma hukkunud sangarid kodumaal vastu võtnud ja neile austust avaldanud. Leina järel tuleb aga taas hakata mõtlema sportlikele eesmärkidele. Üleeile postuumselt Copa Sudamericana võitjateks kuulutatud Brasiilia tiimile on abi pakutud nii meeskonna kokkupanekul kui ka järgmiste hooaegade kindlustamisel, kuid keerulisest olukorrast hoolimata ei taha Chapecoense konkurentide arvel liugu lasta.

Üldsust šokeerinud õnnetusest on möödas üle nädala ning Chapecoensele on avaldatud toetust, kaastunnet ja austust kogu maailmast. Laupäeval jõudsid 50 jalgpallimeeskonnaga seotud hukkunu ehk mängijate, treenerite ja tiimi taustajõudude surnukehad tagasi klubi kodulinna. Vihmasajus peetud mälestusteenistusele kogunes 20 000 inimest mahutavale staadionile täismaja, staadioni lähistel olid jalgpallureid leinamas veel 190 000 inimest. Oma kaastunnet oli jalgpallimaailma poolt avaldamas ka Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) president Gianni Infantino. «Praegu on aeg valuks ja kannatusteks, mitte rääkimiseks. Sõnad ei saa sellist kannatust vähendada,» tunnistas Infantino kurval päeval.

Uue nädala algus saabus Chapecoensele siiski mõningate rõõmusõnumitega. Chapecoense Copa Sudamericana finaalivastane Atletico Nacional oli esitanud pärast katastroofi palve, et ärajäänud finaali võit antaks Brasiilia meeskonnale. «Meie Chapecoense tiimi jalgpallivendadega toimunud õnnetus jätab eluks ajaks märgi meile, Ladina-Ameerika jalgpallile ja maailma jalgpallile. Kõik see on olnud täiesti ootamatu ja seetõttu on see eriti valus. Kõik hukkunud olid jalgpallurid, tehnilise meeskonna liikmed, ajakirjanikud ja lennuki meeskonna liikmed – kõik nad olid inimesed, kellel olid suured unistused. Me valame nende hukkumise pärast pisaraid,» seisis Nacionali avalduses.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles