Sisukord
Kodu
Tänane leht
10.12.2016
Eesti Mälumäng Susi protsess algab tõenäoliselt lähikuudel Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Pensioni koju toomise tasu kallineb Tagakülg Kohtunik lubab järgida oma siseveendumust Mudavannid vahelduvad pesuga Toomas Lepp kinnitas nõukogule oma süütust Eesti lühiuudised Uue ministrikandidaat käis Kadriorus Esikülg 10. detsember Väike Vladik tuli Eestisse ravile Majandus Maag teatas Tere ostmisest Ühisdeklaratsioonidega saab tagasi sama palju raha Majanduse lühiuudised Välismaa Rumeenia valib homme parlamenti Rumeenia parteide valimisplatvormid kõik ühte nägu ja sisutühjad Serbia ääremaa sigitab islamiäärmuslasi Arvamus Juhtkiri: vähem silmakirjalikkust (10) Hendrik Alla: kalibreeritud tagumik Värskus tõi võidu Postimees 1914. aastal: sõda Kogemus loeb Ei ühtegi sõna päritolust Sulle, mulle, pigem mulle (1) Ajalugu läbi Eesti fotokuningate kaamerasilma Indrek Schwede veste: jalgpall, meeste viimaseid pelgupaiku Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) EKI keelekool: endlikepp ja näpupood Kultuur Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Metallica – metal'i tööeetikud Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Väikene hümn vaimuvalgusele Tähemehe Maal veedetud aastate kroonika Kas Looja tunneb kiusatust? Sport Spordi lühiuudised Sildaru poolel teel tiitli kaitsmisele Venelased on supi sees, millest on raske välja tulla Töö käib Vassiljevi viimase suure lepingu nimel Mariel Gregor: vastumeelsus «kehka» vastu kadugu, aga laiskus samuti (2) Hispaanlaste kasvatatud noore sloveeni tähelend AK Margit Timakov: olgem tasakaalukad Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Naatukene nihu kaust Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Kas Looja tunneb kiusatust? Väikene hümn vaimuvalgusele Gunda Tire: mida PISA uuring näitab andekate laste kohta? (1) Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: vormelilegendi kiirvisiit Iga teine on ülekaalus – püsti, liigutama, reket kätte ja Arsenali või Manchester City treeneri jutule (10) Karl Pajusalu: kuidas müüa teadusliku sisuga raamatuid? Arter Positsioneerimisest Poliitikud, palun, raputage endale tuhka pähe! (2) Ainult wifist jääb väheseks Nõid Nastja on oma kehaga sõber Taste of Asia: ettevaatlikud Aasia maitsed Rotermanni kvartalis Jüri Nikolajev – Eesti hääl Narvas(t) (47) Võimatu moemissioon: leia müts! Põgus põige põhjamaisele jõululauale Teeks õige stiilipeo? Kurb küll, kui ind kaob. Kust leida tiivad? Raju andmine kontori jõulupeol Esoteerikaäri: palju enamat kui kivikaubandus Autoarvustus:Peugeot 3008. Lõvikutsikas jahib tulevikku Tänavused jõulud tulevad vilkudes ja vilistades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänavused jõulud tulevad vilkudes ja vilistades

2 min lugemist
Laulvast ja tantsivast jõuluvanast on saanud klassika. FOTO: Liis Treimann

Jõuluehete maailmas ellujäämise nimel tasuks igal aia- või kodupoel anda kliendile müügisaalis liikumist hõlbustav kaart ja pakkuda talle vahepeal tassike kummeliteed. Nii on lootust, et ostja suudab kogu selles vilkuvate, laulvate ja liigutavate vidinate virvarris kergemini rahu säilitada.

FOTO: Liis Treimann

Jõulueelne hardus kaob hetkega, nii kui mõnda poodi sisse astud. Kõigepealt võtavad silme eest kirjuks kõiksugused tulukesed – kollased, sinised, punased, rohelised, mitmevärvilised... Kogu selle kauniduse eesmärk pole aga pelgalt midagi valgustada, vaid ka meie silme ette suurema või väiksema kiirusega vilkumist manada. Uhkemad isendid teevad seda lausa mobiilirakenduse peale ning valida saab isegi režiimi: tavaline valgus, vilkuv või hämardi.

Lisaks tavalistele jõulupuudele on mõnel eriti suurel tehnikahuvilisel võimalik endale koju vedada selline, mis tantsu lööb. Jah, lugesite õigesti – jõulupuu, mis liigutab end nii, et okaste sahin kostab ka teise tuppa. Trigon Gardeningi tegevjuhi Kristian Kalgani sõnul tahab tantsiv puu siiski vahepeal puhata, sest muidu võib mootor üle kuumeneda. Kel aga plaanis «Üksinda kodus» filmiga sarnaselt vargad liikuva tehnikaga minema peletada, võivad olla kindlad, et tantsiv jõulupuu nurgas petab kurikaelad ära küll. Eriti nõudlikele ostjatele pakutakse ka tulukestega varustatud tantsivat jõulupuud.

Kes soovib ka tavalise ehk siis niisama nurgas seisva puu elama panna, saab seda teha liikuvate jõuluehetega. Klaasist muna sisse on ehitatud miniatuurne jõulumaailm, mis patareitoitel tööle hakkab ja jõulumaa tegelasi ümber oma telje keerutab. Veel hakkab jõulumaal silma lumine kuusk, mille lumi end päeval täis laeb, et siis öösel särama hakata.

Elektroonika võidukäiguga on leitud asendus ka tavalisele küünlale, mis taimeriga kuus tundi  töötab ja seejärel 18 tundi puhkab, et siis jälle kuueks tunniks tööle hakata. Veel on olemas  pudel, mille sisse on pandud tulukesed. Ja elektriline päkapikumüts, mis pähe pannes laulab ja tantsib. Ja loomulikult jõuluvana ise, kes kogu selle kamba kõrval samuti liikumatult seista ei saa – temagi laulab, tantsib ja puhub pilli.

Jõuluehete jahilt tagasi tulles on hea istuda mõnda aega lihtsalt vaikuses ja vaadata kaugusesse. Varsti on läbi.

Kui esmapilgul tundub, et tegu on vaid tavalise lund täis kuusega, siis tegelikult laeb lumi end päeval täis, et öösel särada. FOTO: Liis Treimann
Ka tantsiv kuusk vajab aeg-ajalt puhkust. FOTO: Liis Treimann
Elektriline päkapikumüts. FOTO: Liis Treimann
Taimeriga küünal. FOTO: Liis Treimann
Sädelev, vilkuv, laulev ja liikuv jõulumaailm võib tavainimese lihtsalt ära väsitada. FOTO: Liis Treimann
Mobiilirakendusega juhitavad jõulutulukesed. FOTO: Liis Treimann
Seotud lood
09.12.2016 12.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto