Sõda jätkub, vehklemisliit kaevati kohtusse

Vehklemisliidu presidendina jätkav Margus Hanson ja tema häälekaim vastane Helen Nelis-Naukas. FOTO: Postimees.ee fotomontaaž/Mihkel Maripuu/Liis Treimann

Esmaspäeval toimunud Eesti Vehklemisliidu presidendi ja juhatuse valimised võivad osutuda õigustühiseks. Kohtus on vaidlustatud septembris alaliidu juhatuse langetatud otsus, mille põhjal võeti alaliidu liikmeteks vehklemisklubid Musketär ja IREM. Kui kohus leiab, et nende klubide liikmeks võtmisel rikuti reegleid, tuleb korraldada ka uued juhatuse ja presidendi valimised. Sellisel juhul pääsevad ilmselt võimule uued inimesed. 

Tellijale Tellijale

Septembrikuise otsuse vaidlustas alaliidu liikmeks olev Epee Export OÜ. Tegemist on seni alaliidu sees koos Haapsalu En Garde ja Tallinna Mõõgaga nii-öelda opositsiooni poolel oleva liikmega. Epee Expordi esindaja Martti Moosus ei soovinud enne otsuse langetamist hagi kommenteerida.

Teada aga on, et apelleeritakse sellele, et Musketär ja IREM polnud alaliidu liikmeks vastuvõtmise ajal reaalselt tegutsevad klubid. Alaliidu opositsiooni hinnangul pole tegevust senini alustatud. Kohus peabki otsustama, kas mittetegutsevate klubide alaliidu liikmeks võtmine oli õige või mitte.

06.12.2016 08.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto