Sisukord
Arter
Postimees
10.12.2016
Eesti Mälumäng Susi protsess algab tõenäoliselt lähikuudel Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Pensioni koju toomise tasu kallineb Tagakülg Kohtunik lubab järgida oma siseveendumust Mudavannid vahelduvad pesuga Toomas Lepp kinnitas nõukogule oma süütust Eesti lühiuudised Uue ministrikandidaat käis Kadriorus Esikülg 10. detsember Väike Vladik tuli Eestisse ravile Majandus Maag teatas Tere ostmisest Ühisdeklaratsioonidega saab tagasi sama palju raha Majanduse lühiuudised Välismaa Rumeenia valib homme parlamenti Rumeenia parteide valimisplatvormid kõik ühte nägu ja sisutühjad Serbia ääremaa sigitab islamiäärmuslasi Arvamus Juhtkiri: vähem silmakirjalikkust (10) Hendrik Alla: kalibreeritud tagumik Värskus tõi võidu Postimees 1914. aastal: sõda Kogemus loeb Ei ühtegi sõna päritolust Sulle, mulle, pigem mulle (1) Ajalugu läbi Eesti fotokuningate kaamerasilma Indrek Schwede veste: jalgpall, meeste viimaseid pelgupaiku Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) EKI keelekool: endlikepp ja näpupood Kultuur Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Metallica – metal'i tööeetikud Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Väikene hümn vaimuvalgusele Tähemehe Maal veedetud aastate kroonika Kas Looja tunneb kiusatust? Sport Spordi lühiuudised Sildaru poolel teel tiitli kaitsmisele Venelased on supi sees, millest on raske välja tulla Töö käib Vassiljevi viimase suure lepingu nimel Mariel Gregor: vastumeelsus «kehka» vastu kadugu, aga laiskus samuti (2) Hispaanlaste kasvatatud noore sloveeni tähelend AK Margit Timakov: olgem tasakaalukad Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Naatukene nihu kaust Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Kas Looja tunneb kiusatust? Väikene hümn vaimuvalgusele Gunda Tire: mida PISA uuring näitab andekate laste kohta? (1) Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: vormelilegendi kiirvisiit Iga teine on ülekaalus – püsti, liigutama, reket kätte ja Arsenali või Manchester City treeneri jutule (10) Karl Pajusalu: kuidas müüa teadusliku sisuga raamatuid? Arter Positsioneerimisest Poliitikud, palun, raputage endale tuhka pähe! (2) Ainult wifist jääb väheseks Nõid Nastja on oma kehaga sõber Taste of Asia: ettevaatlikud Aasia maitsed Rotermanni kvartalis Jüri Nikolajev – Eesti hääl Narvas(t) (47) Võimatu moemissioon: leia müts! Põgus põige põhjamaisele jõululauale Teeks õige stiilipeo? Kurb küll, kui ind kaob. Kust leida tiivad? Raju andmine kontori jõulupeol Esoteerikaäri: palju enamat kui kivikaubandus Autoarvustus:Peugeot 3008. Lõvikutsikas jahib tulevikku Tänavused jõulud tulevad vilkudes ja vilistades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poliitikud, palun, raputage endale tuhka pähe!

6 min lugemist
  • Tipp-poliitikud väidavad, et suitsetajad on teistest rohkem informeeritud.
  • Mitmed tuntud poliitikud, nagu Jevgeni Ossinovski, on suitsetamisest loobunud.
  • Uute ministrite kiire töötempo takistab neil suitsupause võtta.
Leia pildilt viis suitsusõbrast ministrit! Kas tunned nad ära? Kas tead, kes neist tegi äsja suitsetamisega lõpparve? FOTO: Artur Kuus

Arter kuulas üle prominentseid poliitikutest suitsetajaid, et oleks aegsasti kaardistatud, kes võiks edaspidi hakata suitsunurkades punuma valitsusvastast vandenõu.

Tellijale Tellijale

Taban pärast valitsuse vahetust taas riigikokku pääsenud lavastaja ja muusiku Hardi Volmeri «Maailma napside» esitlusel. Ta on just võtnud topsi hansat, Eesti esimest ametlikku puskarit, nagu ta tunnistab. Loen talle ette ministrite ja teiste tuntud poliitikute nimesid: Jevgeni Ossinovski, Margus Tsahkna, Indrek Saar, Urmas Reinsalu, Andres Anvelt, Eiki Nestor, Eerik-Niiles Kross, Mihhail Stalnuhhin. Ja küsin: kas Volmer oskab arvata, mis seob teda loetletutega poliitikale lisaks?

Volmer ei vaja isegi vihjeid. Ta vastab: «Me kõik suitsetame.»

Suitsetamise tähtsus poliitikute seas tõusis esile, kui ajakirjandus raporteeris, et Jevgeni Ossinovski ja Margus Tsahkna, tervise- ja tööminister ning sotsiaalkaitseminister, hakkasid uut valitsust kokku panema just sotsiaalministeeriumi suitsunurgas. Tsahkna, kes enda sõnul suitsetab vahelduva eduga – ta väidab, et nädalavahetusel ei tõmba üldse ja kiiretel tööaegadel samuti mitte –, tunnistab, et on seal tõepoolest mõnikord Ossinovskiga kokku saanud, ent kinnitab, et jutud suitsunurga rollist Taavi Rõivase valitsuse kukutamisel on ülepaisutatud. 

09.12.2016 12.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto