Sõõrumaa: mind ei ole Savisaare kriminaalasja raames kordagi vestlusele kutsutud

Urmas Sõõrumaa. FOTO: Eero Vabamägi

Eesti Olümpiakomitee esimehe, ärimees Urmas Sõõrumaa sõnul ei ole uurimisorganid teda seoses Edgar Savisaare kriminaalasjaga kordagi vestlusele kutsunud, kuna selleks pole olnud põhjust.

Ärimees lisas, et ta pole lugenud artiklit, milles on muu hulgas väljavõte Tallinna tollase linnapea Edgar Savisaare, linnavolikogu esimehe Kalev Kallo ja tollase Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali vestlusest Tallinna linnapea töökabinetis mullu veebruaris. Mehed mainivad vestluses ka Sõõrumaa annetust Keskerakonnale, samas ei anna jutuajamine alust arvata, nagu oleks ta kuidagi mingite kahtlaste tehingutega seotud.

«Ma olen tänase (eilse – toim) kirjutise pealkirju vaadanud, aga kogu see soust on minu jaoks selline pläma, et ma ei kavatsegi seda lugeda. Olen sellel arvamusel, et las kohut mõistavad selleks pädevad organid, mitte ajalehed. Mina sellise inimeste lollitamisega kaasa ei lähe,» ütles Sõõrumaa.

Ärimees lisas, et on terve elu toetanud erakondi avalikult. «Eestis on parteisid toetatud küllaltki vähe, aga mujal maailmas võivad toetused ulatuda sadade miljoniteni. Vaadake USA valimisi, kui palju seal toetust anti. Kas iga sellise toetuse põhjal saab kohe arendada mingi korruptsioonikahtluse?» küsis ta.

Sõõrumaa toetas viimati Keskerakonda eelmise aasta esimeses ja teises kvartalis, annetades mõlemal korral 25 000 eurot.

Ärimees on varem selgitanud, et ta teeb erakondadele annetusi eelkõige isiklikku läbisaamist arvestades, kuid maailma parandamise ideaali tal enam ei ole.

06.12.2016 08.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto