Sisukord
Eesti
Postimees
07.12.2016
Eesti Mälumäng Savisaar lootis Kremlilt raha veel kaks aastat tagasi (24) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Väljavõte toimikust: Savisaare ja Kallo kohtumine Stanislav Alteriga Poska majas Tagakülg Kohtunikuks määrati Anne Rebane Sõõrumaa: mind ei ole Savisaare kriminaalasja raames kordagi vestlusele kutsutud Aivar Tuulbergi vastulause Savisaare salaelu käsitlenud artiklile Aab soovitab kõik Savisaarele pakutav hoolega läbi kaaluda Jüri Ratas: juhatus ei teadnud (1) Kalev Kallo kontaktisik: ma ei tunne teda PISA test kinnitas Eesti õpilaste tipptaset (1) Majandus Tõnu Mertsina: Tai plaan on liiga kõrgelennuline Keskpärasus Taid ei rahulda Carlsberg ja Olvi üritavad Ratast pidurdada (5) Kohus hindas maksuintressi ülemäära suureks Eksperdid peavad automaksu kava liialt tormakaks (3) Välismaa Merkelile tõi suurima aplausi burkakeelu lubamine Välismaa lühiuudised 7.12.2016 Seitse koostöövaldkonda Kinnipidamislaagrid jätsid musta pleki USA ja Kanada ajalukku (1) Leppimine võtab aega Olukord on nii hull, et NATO ja EL asusid koostööle AJA PEEGEL: Pearl Harbor – rünnak, mis ei unune (2) Arvamus Toomas Tamsar: uus koalitsioon käitub nagu liiklushuligaan (12) Risto Berendson: maskide langemine (22) Juhtkiri: suurepärane Eesti (1) Postimees 1994. aastal: Indrek Toome riiklikku süüdistajat meelitati altkäemaksuga ja ähvardati tappa (2) Erkki Bahovski: globaliseerumise kaotajad on asunud vasturünnakule (2) Kultuur Kultuuri lühid Venemaa miljonilinna teatris kõnnib nüüd ringi Kuningas (1) Liiga leebes võtmes farss Sport Spordi lühiuudised Sõda jätkub, vehklemisliit kaevati kohtusse Dopinguraportit kartev Venemaa väntas jõuetuna mõjuva propagandafilmi (1) Kelly Sildaru meelisalad muutuste tuules Meeskonna kaotanud klubi ootab karm argipäev Tarbija Eesti lähiriikides levib raske nakkushaigus Eesti lapsed põrusid üleilmsel liikumise uuringul Tartu Parkimistüli ühel Karlova tänaval: käiku lähevad spreivärvid, roostes naelad ja toored munad (11) Pontoonsild võib Tartusse naasta (3) Poiss lõi pannipoolitaja, sest ei kannata segatud maitseid (5) Vana pärmivabriku ja ravila asemele kerkivad elu- ja ärihooned Ühinemistoetus kulub nii unistuste täitmiseks kui lahkumishüvitisteks Nõo vald meelitab uusi elanikke 100 euroga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohtunikuks määrati Anne Rebane

1 min lugemist
Kohtunik Anne Rebane. FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare ja teiste süüdistatavate kriminaalasja hakkab Harju maakohtus arutama kohtunik Anne Rebane.

Harju maakohtu pressiesindaja selgitas, et kõik kohtusse saabuvad kuriteo- ja väärteoasjad ning taotlused jagab kohtu elektroonilise infosüsteemi programm, lähtudes juhuslikkuse põhimõttest ja arvestades kohtunike spetsialiseerumisest tulenevaid erisusi. Eelistungi toimumise aeg veel paigas pole, eraldi tähtaega selleks ette nähtud ei ole.

1961. aastal sündinud Rebane asus teenistusse Tallinna linnakohtu kohtunikuna 1993. aastal ning alates 2006. aasta algusest on töötanud Harju maakohtu kohtunikuna. Enne kohtunikuks nimetamist töötas Eesti üht kõmulisemat kohtuprotsessi juhtima hakkav naine kohtuniku ameti taotlejana Tallinna linnakohtus, juristina Tallinna Haabersti halduskeskuses, samuti juristina Eesti Leiutajate ja Ratsionaliseerijate Keskliidus.

Rebase kohtuasjade seas on olnud mitu laiemat avalikkuse tähelepanu pälvinud lähisuhtevägivalla kaasust, samuti muid vägivallakuritegusid. Näiteks mõistis ta tunamullu Harju maakohtus Rasmus Vesiloo süüdi oma elukaaslase Triin Tulevi peksmises ning mullu arutas väikese Emily sandistamise kohtuasja.

Rebane oli kohtunik ka Rahumäe terviserajal noore naise ründamises süüdi mõistetud Lauri Õuna kohtuasjas. Mullu mais saatis Rebane 15 aastaks trellide taha lapse vägistanud Pavel Ridnõi.

Seotud lood
06.12.2016 08.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto