Sisukord
Maitsemeel
Postimees
10.12.2016
Eesti Mälumäng Susi protsess algab tõenäoliselt lähikuudel Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Pensioni koju toomise tasu kallineb Tagakülg Kohtunik lubab järgida oma siseveendumust Mudavannid vahelduvad pesuga Toomas Lepp kinnitas nõukogule oma süütust Eesti lühiuudised Uue ministrikandidaat käis Kadriorus Esikülg 10. detsember Väike Vladik tuli Eestisse ravile Majandus Maag teatas Tere ostmisest Ühisdeklaratsioonidega saab tagasi sama palju raha Majanduse lühiuudised Välismaa Rumeenia valib homme parlamenti Rumeenia parteide valimisplatvormid kõik ühte nägu ja sisutühjad Serbia ääremaa sigitab islamiäärmuslasi Arvamus Juhtkiri: vähem silmakirjalikkust (10) Hendrik Alla: kalibreeritud tagumik Värskus tõi võidu Postimees 1914. aastal: sõda Kogemus loeb Ei ühtegi sõna päritolust Sulle, mulle, pigem mulle (1) Ajalugu läbi Eesti fotokuningate kaamerasilma Indrek Schwede veste: jalgpall, meeste viimaseid pelgupaiku Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) EKI keelekool: endlikepp ja näpupood Kultuur Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Metallica – metal'i tööeetikud Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Väikene hümn vaimuvalgusele Tähemehe Maal veedetud aastate kroonika Kas Looja tunneb kiusatust? Sport Spordi lühiuudised Sildaru poolel teel tiitli kaitsmisele Venelased on supi sees, millest on raske välja tulla Töö käib Vassiljevi viimase suure lepingu nimel Mariel Gregor: vastumeelsus «kehka» vastu kadugu, aga laiskus samuti (2) Hispaanlaste kasvatatud noore sloveeni tähelend AK Margit Timakov: olgem tasakaalukad Arhitektid auhindasid parimaid Eesti kultuuri täheatlas: rahvusvärvide sünd Raamat nagu mosaiik: kildudest tervikuks Naatukene nihu kaust Aja auk. Sonic Youth murrab läbi Nädala plaat. Elusam kui aastate eest Kas Looja tunneb kiusatust? Väikene hümn vaimuvalgusele Gunda Tire: mida PISA uuring näitab andekate laste kohta? (1) Marti Aavik: kes on Eesti eliit ehk seisus kohustab (6) Peeter Langovitsi tagasivaade: vormelilegendi kiirvisiit Iga teine on ülekaalus – püsti, liigutama, reket kätte ja Arsenali või Manchester City treeneri jutule (10) Karl Pajusalu: kuidas müüa teadusliku sisuga raamatuid? Arter Positsioneerimisest Poliitikud, palun, raputage endale tuhka pähe! (2) Ainult wifist jääb väheseks Nõid Nastja on oma kehaga sõber Taste of Asia: ettevaatlikud Aasia maitsed Rotermanni kvartalis Jüri Nikolajev – Eesti hääl Narvas(t) (47) Võimatu moemissioon: leia müts! Põgus põige põhjamaisele jõululauale Teeks õige stiilipeo? Kurb küll, kui ind kaob. Kust leida tiivad? Raju andmine kontori jõulupeol Esoteerikaäri: palju enamat kui kivikaubandus Autoarvustus:Peugeot 3008. Lõvikutsikas jahib tulevikku Tänavused jõulud tulevad vilkudes ja vilistades Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põgus põige põhjamaisele jõululauale

7 min lugemist
  • Pühaderoad on Põhjamaades ühised, erinedes vaid nüanssides.
  • Muu hulgas armastatakse jõululauale panna eri moel valmistatud kala.
Nii oma Ahvenamaa restorani Smakbyn kui ka Viking Line`i jõulumenüüs pakub Michael Björklund uute maitsete kõrval põhjamaist pühadeklassikat. FOTO: Tuukka Ervasti

Lonks glögi ja piparkook, amps heeringat, siis veidi siiamarja, edasi toekam tükk ahjulõhet, sinepist jõulusinki ja siidist kartulivormi ning lõpuks suutäis apelsiniriisi. Umbes nii kujutab Ahvenamaa kokk Michael Björklund ette, milline võiks olla üks tema pühadekuu pidusööke, kus on esindatud suur osa põhjamaistest jõulumaitsete paletist.  

Tellijale Tellijale

«Näete, mul on klahvidega mobiiltelefon ja patakas pabereid käes – olen tõeliselt vanamoodne mees,» muheleb Ahvenamaa kokanduskuulsus Michael ehk Micke Björklund, kui Viking Line’i laevadele detsembriks kaetud põhjamaise jõulu-buffet’ toite tutvustab.  

Nii nagu tal ei ole nutitelefoni- ega tahvelarvutisõltuvust, ei ürita ta ka jõululauda ülemäära uuenduslikuks disainida. Kui mõned moodsa köögi võtted välja arvata, võikski see olla vanamoodne ehk just selline nagu kunagi tema enda lapsepõlves. Piparkoogid ja glögi kuuluvad sinna samuti alati – tänavuse vürtsise jõulujoogi on ta seganud rabarberi- ja mustasõstramahlast.

09.12.2016 12.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto