Sisukord
Arvamus
Postimees
09.12.2016
Eesti Pressisõbraks valiti Karmen Turk ja -vaenlaseks Toomas Hendrik Ilves Mälumäng Raivo Susi ei looda kiirele väljavahetamisele (3) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Katusekambris külmetav tudeng on hääbuv liik (2) Michalit toetavad nii Ansip kui ka Rõivas (1) Leiger võib juba nädalavahetusel Eestisse jõuda Tartu teadlased avastasid korduvalt katkevate raseduste ootamatu põhjuse (2) Majandus Rahatrükk jätkub veel vähemalt järgmise aasta lõpuni Õiguskantsler ei hinda kobarseadust enne selle jõustumist (1) OPECi otsuses mängis võtmerolli Venemaa Majanduse lühiuudised Advokaadibüroo võttis riigi kaubandusesindaja üle Välismaa Välismaa lühiuudised 9.12.2016 KOHALIK VAADE: Pärast talurahvapartei võitu käib Leedu poliitikas madin lehmade, õlle ja loodete pärast PERSOON: Vasaktriumviraadi taandumine Meesaar püüab migrandid lõksu Arvamus PÄEVAINTERVJUU Pevkur tahab otsused tagatoast välja tuua, Michal vähem poliitkorrektsust (3) Marti Aavik: koolilaps – majanduse vedur? (4) Tarmo Pikner: Ratasele käib Savisaare sigadustest läbi imbunud partei ohjamine ilmselgelt üle jõu (22) Postimees 1897. aastal: Narva vanemad väntsutavad koolilapsi Juhtkiri: Reformierakond vajab nüüd liidrit, mitte juhti (2) Eerik Kergandberg: ajakirjandusvabadus ja õigusemõistmise kohustus (11) Kultuur Peaosatäitja käis neli aastat poksitrennis Olematu plaadiesitlus Kanuti Gildi SAALis Sport Spordi lühiuudised Veerpalu stardib laupäeval Davosi MK-etapil Tagasilöök: patendiamet keelas uue tipphokiklubi nime kasutamise ära Meistrite liigas sai võitmisest karistus Tarbija Marsad, lehmad, vein ja filosoofia Tartu Kaks naist jätsid põlevas majas elu Kodumaine kuusk muutub iga jõuluga pisut kallimaks Kunstisõpru tervitab kusev naine (8) Viis poksivat venda üksteise peal löögitäpsust ei lihvi Tulevasi smartovkasid ehivad kunstiteosed Tartu korvpallikool tahab hoida parima klubi tiitlit Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÄEVAINTERVJUU Pevkur tahab otsused tagatoast välja tuua, Michal vähem poliitkorrektsust

2 min lugemist

Postimehe otsestuudios kohtusid Reformierakonna uueks juhiks pürgivad Kristen Michal ja Hanno Pevkur. Michal peab enda tugevuseks jõulisust, Pevkur näeb vajadust otsustamine tagatoast välja tuua.

«See on reaalne kampaania, Hanno teeb oma kampaaniat, mina teen oma. Tulime küll ühe autoga, ja läheme, aga see ei tähenda, et me kampaaniat koos teeme,» kummutas Michal kahtlused, et Reformierakonna uus juht oleks juba teada.

«Me oleme erinevad. Erakonna liikmetel ja aktiivil on ootus, et erakond käituks tugevamalt ja jõulisemalt. Stiilid ongi erinevad, mina olen otsekohesem ja lineaarsem – alati sellega sõpru ei saa, kui välja ütled, et keegi päris pada ajab,» sõnas Michal.

«Erakonnal on valik, kumba nad tahavad – kas jõulisemat ja tugevamat või pehmemat ja sõbralikumat. Ma ei tee kuidagi pehmemat ja sõbralikumat maha, olukorrad lihtsalt on erinevad,» lisas ta.

«Küllap me saame erinevat tagasisidet,» arvas seepeale Pevkur, «ma ei hakkaks debateerima, mis on jõuline – see on subjektiivne mõiste. Erakonna liikmetel on rohkem soovi juhtimises kaasa rääkida ja mulle on öeldud, et otsuste selgitamisest on tihti jäänud vajaka.»

«Väga paljud otsused on langetatud nii, et avalikkus ja erakonna liikmed pole nendest aru saanud. Need on kitsa ringi otsused,» lisas Pevkur erakonna siseelu kommenteerides.

«Samas, kes ütles, et ma pole lineaarne? Kui on vaja otse öelda, siis ma ütlen,» kummutas Pevkur ka «pehmema poole» kuvandi.

Poliitkorrektsusest priiks

«Paljud peenetundelised inimesed ei peaks saama haavatud, kui ma seda ütlen. Ma teen vahel lolle nalju, nagu me kõik. Mõni teeb vähem, mina teen tihemini lolle nalju. Ma tean, et poliitikas see väga hea ei ole. Inimesed vahel solvuvad. Ma kompenseerin seda kui puudust. Samas mõne jaoks ei ole see puudus. Ennast ei muuda, aga püüan olla parem, viisakam ja siledam,» rääkis Michal

Silvergate’i varju ei karda

«Minu järgmine kandideerimine on Tallinna linnapeaks. Kavatsen seda hästi tõsiselt võtta,» teatas Michal.

«Kui see küsimus tekib, siis kindlasti vastan. Oleme mõlemad Hanno Pevkuriga vastanud politseis samadele küsimustele, ja neile vastati ammendavalt. Oleme mõlemad pärast seda teinud vastutavat tööd ja ühtegi sellist küsimust pole olnud,» vastas Michal küsimusele Silvergate’i skandaali võimaliku üleskerkimise kohta.

«Minu käes on olnud suur osa Eesti riigi varast. Ei ole olnud seda küsimust. Kui see uuesti tekib, me kindlasti vastame,» lisas ta.

Erinevad tugevused

Michali tugevustena tõi Pevkur välja organiseerimisvõime, kokkulepete saavutamise ja taustatöö tegemise. «Minu eeliseks on see, et oskan läbi rääkida ja jõuan alati tulemuseni. Meil on olnud erinevad teed – ma olen rohkem kaasanud inimesi.»

Michal lisas enda tugevuste nimekirja veel juhtimiskogemuse, kampaaniate tegemise, noortekogu ülesehitamise ja ministritöö «eriti plahvatusohtlikel aladel».

Reformierakond valib uue esimehe tuleva aasta 7. jaanuaril.

Seotud lood
08.12.2016 10.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto